Mini kružna pila

Projekti naših članova foruma koji su još uvijek u fazi izrade.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
morski_pas
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 639
Joined: 07-03-2011, 23:58
Location: Rijeka

Mini kružna pila

Post by morski_pas »

mislim izraditi nešto slično ovom za piljenje pcb da bude jednostavno i korisno :) ,imali li netko bolju ideju ,inače ovo na netu košta oko 45 USD

Image za motor mislim iskoristit motor od baterijske bušilice koju sam na Jakuševcu uzeo za 10 kn ili ću posložiti od motorića iz nekog printera na beyu sam dobavio ovaj komplet za 3,5 USD
Image

ima još ideja ako koga interesira stavit ću ih ovdje
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Mini kružna pila

Post by Emigrant »

a motor od štapnog mixera ?
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Mini kružna pila

Post by Zez »

Mislim da ti te pile neće izrezati puno pločica prije zatupljenja jer pertinaks (ili vitroplast) traže materijal u svakodnevnom govoru poznat kao vidija. Obični i brzorezni čelik "pojedu" na brzinu. A onda se javlja problem brušenja - kako i čime. Dakle, trebat će ti i modelarski komplet kakvog se za pristojne novce može naći u svaštarama tipa Pevec i sl., a koji sadrži minijaturne rezne ploče za metal i dijamantsku brusnu ploču za brušenje tvrdih metala i rezanje keramike. Motor može biti bilo koji visokoturažni koji ti odgovara.
Lijenost je iz raja izašla.
User avatar
morski_pas
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 639
Joined: 07-03-2011, 23:58
Location: Rijeka

Re: Mini kružna pila

Post by morski_pas »

hvala na korisnim savjetima :P
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Mini kružna pila

Post by pedja089 »

Ja sam iskoristio glavu od video rekordera za lezajeve i osovinu. Sa rotorom motora povezao crevom gumenim sa debelim zidom. A prihvat za noz istokario na strugu.
I sve je lepo radilo na pocetku... Ali posle 2-3 plocice se istupilo do te mere, da se noz zaglavljivao u vitroplastu...
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Mini kružna pila

Post by Zez »

Postoji jednostavniji način da se obavi posao: običnu ubodnu pilu montiraš ispod radne plohe, tako da list pile izlazi iz nje. Uzmeš list za rezanje željeza i deri. I taj će se istupiti, ali je barem jeftin. A možeš, ako si spretan, odrezati dio lista (dosjed pa prema neistupljenim zubima), izbrusiti zatupljene zupce i napraviti novi dosjed pa režeš dalje. I tako dok ne potrošiš cijeli list. Onda ga zamijeniš novim pa....
Lijenost je iz raja izašla.
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Mini kružna pila

Post by LAF »

Jedno vrijeme za tu namjenu koristio prepravljenu keramicarsku masinu za rezanje plocica. Umjesto
"dijamantskog" noza montirao reznu plocu za zeljezo debljine 1mm. masina ima granicnike i linijare za razmjer
i paralelan rez, ali u radu proizvodi toliko nezdrave prasine da sam odustao, odlozio je.
Na slovenackom forumu elektronik.si vidio za tu namjenu montiranu onu najmanju brusilicu u
namjenski izradjeno kuciste.
Sada se koristim rucnom testerom za metal, svedem na grube mjere, nagrizem plocicu i odnesem
kod drugara koji ima hidraulicne makaze, rezu do 10mnm zeljezni lim i istim svedem plocicu na
pravu mjeru. Brusenje nepotrebno.
Zbog prasine koja sadrzi staklena vlakna ovo mi se pokazalo kao najbolje.
Razmisli da napravis nesto ovako:
http://www.elitesecurity.org/t416441-GI ... e-li-ovako

pOz
User avatar
morski_pas
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 639
Joined: 07-03-2011, 23:58
Location: Rijeka

Re: Mini kružna pila

Post by morski_pas »

drago mi je da ste dali svoja mišljenja vjerojatno će to koristiti i drugima koji su u dilemi kako i što ,tako da ću i dalje razmišljati u pravcu koliko mi to zaista treba na količinu koju ja koristim al ja to iz znatiželje pa onda to sve lijepo stoji u kutiji he he
User avatar
Khaderah
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 967
Joined: 17-04-2012, 16:10
Location: Zagreb, Hrvatska

Re: Mini kružna pila

Post by Khaderah »

User avatar
Khaderah
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 967
Joined: 17-04-2012, 16:10
Location: Zagreb, Hrvatska

Re: Mini kružna pila

Post by Khaderah »

User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Mini kružna pila

Post by elektor »

LAF wrote:.. ali u radu proizvodi toliko nezdrave prasine da sam odustao, odlozio je.
Ja bih odustao od te ideje upravo oz ovoga. Rezao sam dugo pločice dremelom iz ruke, ali stvara tako sitna prašina koja se zavlači svugdje. A još je i otrovna. Tako da to danas izbjegavam.
Kad treba više rezanja koristim ubodnu pilu. Isto s stvara prašine ali manje, a i krupnija je.
Najčeše koristim staru tehniku skalpela i ruba od stola.
Još sam u potrazi za nekim boljim i čistim načinom za obavljanje posla, a da ne trebaju velika ulaganja.
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Mini kružna pila

Post by Feko »

Velike ravne škare za lim..meni najbrže i bez prašine. Povučeš crtu i po njoj, kad se uhvati praksa ide super ravno...
https://www.trgo-agencija.hr/detalji_pr ... unior.aspx
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Mini kružna pila

Post by Zez »

Momci, evo nekih ideja:

https://www.google.hr/search?client=ope ... gws_rd=ssl.

Na vama je samo da napravite prilagodbu svojim potrebama (i mogućnostima, dakako). Prašinu će riješiti običan usisavač. Kao cijevi za usisavanje mogu poslužiti one za podžbukno vođenje električnih vodova (tuboflex) odgovarajućeg promjera.
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply