Veronica 1W

Završeni projekti naših članova foruma ali bez ključnog dijela dokumentacije (showroom).

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Re: Veronica 1W

Post by ivan 2 »

E hvala na objašnjenju. Ništa onda idem ponovno tražit.
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Re: Veronica 1W

Post by ivan 2 »

Evo hvala Bogu danas uspio doći do Osijeka i Electronic centra. Kupio sam BB 204 varikap diodu sa zajedničkom katodom, i zalemio ju, priključio veronicu na napajnje, spojio antenu onu od TV, putem koaksijalnog kabla, spojio mp4 kao izvor zvuka i upalio napajanje podesio napon na 14 V, potrošnja sklopa oko 100 Ma. Upalio radio-prijemnik i stavio na ranije poznatu frekvenciju oko 88 MHz, i opet cujem samo tišinu, tj. nista ne cujem. I onda slucajno sa sarafcigerom kratko spojim 1 i 2 nozicu kad ono Thompson progovori, tj. na radiu se procuje pjesma koju sam pustio. E sada jel netko zna zasto sam morao kratko spojiti te dvije nozice zvuk se cuo. Probao sam okretati potenciomer no ne vrijedi, ni najmanjeg šuma. I druga stvar odasiljac ne smije stojati na stolu, jer onda cini mi se ne radi, nego sam na 4 kraja podmetnio neke predmete, da spojevi ne dodiruju drveni stol. Jer mozda ima negdje hladni lem ili je to zbog visokih frekvencija. koji su osjetljive na neznam ni ja sta? Sutra cu sklop ako budem imao vremena ugraditi u metalnu kutiju.
Pozz
P.S. Od svih odasiljaca koje sam pravio jedino je ovaj proradio kako treba.
DX-er
Napredujem
Napredujem
Posts: 103
Joined: 24-10-2009, 18:05

Re: Veronica 1W

Post by DX-er »

sad testiraj domet :)
Post Reply