CAN BUS interface sa MCP2515 i MCP2551

Završeni projekti naših članova foruma ali bez ključnog dijela dokumentacije (showroom).

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

CAN BUS interface sa MCP2515 i MCP2551

Post by trax »

Sta ima,

Poceo sam se igrati sa CAN BUS-om i sklopio sam dva CAN BUS interface-a: http://www.elektronika.ba/canbus/

Imam i mikrokontroler (ATmega328P) za koji sam napisao neki testni firmware, paralelno sa tim pravim aplikaciju u Delphi7 koja prima i parsira komande. Za sada je plan da napravim CAN BUS Sniffer - sto sam u sustini i napravio. Sad se malo igram sa tim i doradjujem.

Pozdrav!
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: CAN BUS interface sa MCP2515 i MCP2551

Post by pedja089 »

Jel ta limenka bese za dijagnostiku na autima?
Cuvaj se da ne najebes, jer neki lik je na picbasic je rasturio vag diagnostiku, stavio sve na pic, i displej, ceo kod dao i semu, i neko mu je zalepio tako lepu tuzbu, da ce u gace da se usere, i svi fajlovi su mu odmah pobrisani sa svih servera gde je kacio. Ja jos budala skino, ma reko koji ce mi kad bude trebalo znam gde ima. I naravno obrisem :azdaja:
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Re: CAN BUS interface sa MCP2515 i MCP2551

Post by LIAM »

Nije nužna primjena za to mada auto industrija to najviše koristi.
Ja sam svoje vremeno htio nešto kemijat za parking (aktivno parkiranje u garažama) sa ultrazvučnim senzorima i crvena zelena ledica pa sve to povezano na komp ali..........................................
Post Reply