auto alarm :-)

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
danielito241
Posts: 2
Joined: 04-09-2009, 23:24

auto alarm :-)

Post by danielito241 »

pitanje,kako cu ja ovo izvest,imam senzor za pokret,naravno izvadio sam ga iz onog majmuna igracke,i imam mobitel k510 sonye.sad zelim ovo,da ubacim senzor u auto,a na njeg bi trebao nekako spojit mobitel i kad senzor osjeti nesto da mi mob automacki pocne birat moj drugi broj,nesto sam mislio da radim sa glasovnim biranjem i mogo mi namistit to al kako onda upalit glasovno,nikako to sa povezem,malo spetljana mozda i glupa tema al stacu sad,treba mi tako nesto,al ako ima netko bolju ideju neka napise stogod.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: auto alarm :-)

Post by pedja089 »

senzor na kontroler sa pica samo posaljes komandu na telefon ATD sa brojem telefona i to je to.
naravno to moze ukoliko tvoj telefon ima seriski izlaz, a ne usb. druga varijanta je speed dial, izvuces 2 zice sa nekog tastera, upises neki broj na speed dial i naprais kada odreaguje senzor da zadrzi tipku 2-3 sec. ali ttu je problem otkljucavanje telefona, a i sam senzor pokreta nije neka zastita. obicno se rade senzori na vibracije. prave se tako sto se magnet okaci na feder, iznad kalema, kalem na komparaotr, i u zavisnosti od histerezisa na komparatoru biras osetljivost. tako su odradjeni profesionalni senzori u alarmima za kola...
danielito241
Posts: 2
Joined: 04-09-2009, 23:24

Re: auto alarm :-)

Post by danielito241 »

budem probo sa speed dial,nekako mi je najjednostavnije,nemam bas puno vremena za to,al ako netko ima jos ideja neka javi,hvala
mili
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 97
Joined: 11-06-2009, 08:17

Re: auto alarm :-)

Post by mili »

ta sa brzim biranjem je ok ideja.meni kad su maznuli radio kupio sam od cige na jakusevcu neki aut alarm za 50 kn,ugradio ga samo sta sam u unutrasnjost auta stavio 4 pieza.tako kad se aktivira da ni gluhi nemoze bit u autu.hehe :wink:
t0m1cat
Posts: 1
Joined: 23-11-2009, 23:17

Re: auto alarm :-)

Post by t0m1cat »

pozz ekipi od tomice iz vž , molim pomoć, radi se o sljedečem imam vikendicu sa terasom koju mladež koristi u sitnim satima i razbija... da ne duljim. treba mi tihi alarm tipa stare nokie (brzo biranje)e sad ja sam to zamislil povezati senzorom pokreta od onih mirisa al kad isprobam ja to oni drže kontakt skroz i kad pusti miris nestane kontakta na manje od sek. i tu je zapelo. jel bi mogao kako samo iskoristiti senzor bez pripadajuče pločice bez komplicirane sheme? ako može pomoč unaprjed hvala dobri ljudi.
Shenda

Re: auto alarm :-)

Post by Shenda »

Ako već imaš neki impuls (od tog senzora pokreta), možeš ga produžiti monostabilnim multivibratorom koliko želiš... :wink:

Dakle senzor aktivira monostabil, a ti namjestiš koliko dugo će monostabil uključiti to što trebaš (mobitel - brzo biranje...). Najjednostavnije sa NE555 integrircem, shema po netu i u data sheetu ko' kineza... :roll:
android
Posts: 9
Joined: 20-02-2012, 23:56

Re: auto alarm :-)

Post by android »

Molim vas da mi recete dali bi ovo radilo (posebno obratite pažnju na dio di se nalaze integrirani krugovi)
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 005rv.jpg/

shema za to se nalazi(malo dolje) http://www.quasarelectronics.com/kit-fi ... t/1019.pdf

ako mi moze neko dati nekakav link gdje ima objašnjenje kako se crta shema za tiskanu pločicu.
Ovo prvi put radim:)
Hvala!
Post Reply