Opis rada pojacala

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
vasso123
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 53
Joined: 30-01-2007, 14:42

Opis rada pojacala

Post by vasso123 »

Frend radi maturalni rad i nezna kako opisat rad ovog pojacala:
http://www.velleman.be/downloads/0/illu ... 3_rev1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Pojacalo se bazira na ovom integrircu:
http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... _CNV_2.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Evo,ako netko moze potrosit 5 minuta svog vremena da opise rad ovog pojacala,moj frend mu ostaje duznik za cijeli zivot,ili mu plati cevape i pivu hehe :)
Shenda

Re: Opis rada pojacala

Post by Shenda »

Pa sve imate... neka tvoj frend prevede data sheet i sve će mu biti jasno... :wink:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Opis rada pojacala

Post by Smjesko »

I onda se taj "duzni" frend cijeli zivot hvali kako je maturirao za cevape i pivu i zauzme radno mjesto nekome tko se trudio i ucio.
vasso123
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 53
Joined: 30-01-2007, 14:42

Re: Opis rada pojacala

Post by vasso123 »

Kao prvo u datasheetu nema detaljan opis rada pojacala,a kao drugo nisam nikog zamolio da mi pametuje...
Shenda

Re: Opis rada pojacala

Post by Shenda »

Uopće nisi u prvom postu tražio "detaljan opis..." :roll:

Žao mi je, ja sam maturski davno napisao, i da... trajalo je malo duže od 5min...

Platim ja i tebi i tvom frendu pivo i čevape - ako za pisanje maturskog trebate samo 5 min... i kad ste već tako pametni (a bome i žestoki! :wink: ) - što tražite pomoć???
User avatar
stefaca
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 28-04-2009, 20:16
Location: Bor
Contact:

Re: Opis rada pojacala

Post by stefaca »

nema se sta tu toliko pisati. u uvodu stavi da je rec o D klasi pojacala i napisi par strana o toj klasi pojacala (imas na wiki-u o tome). ostalo je sve prosto. ulas je invertovan ili neinvertovan zavisi gde si doveo ulazni signal. povratna sprega je najcesce R ili RC clan. malo kazes o povratnoj spregi uopste. izlaz je izlaz i tu nema toliko price. IC kao pojacalo je veoma prosto i nema mnogo pisanije. da se radi o nekom tranzistoru ili fetu pa da raspalis po nekoj racunici ali ovde je to bas prosto.

nadam se da sam bio od neke pomoci. ja bi tako pisao da moram to da radim
copyrighted by STEFACA®
Post Reply