Molim za pomoc - shema u proteusu

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
DenisBHF
Posts: 1
Joined: 24-03-2009, 01:49

Molim za pomoc - shema u proteusu

Post by DenisBHF »

Molim za pomoc jer mi je hitno majkemi,,,trebam uraditi shemu u proteusu..za maturski,,,sad cu pokusat objasnit:tema je a/d konverzija,a u biti moram izabrat jedan mcu iz serije 10f,imat napajanje 5v,imat dva praga ,gornji 4v,donji 1v,kad je na gornjem pali se jedna dioda,kad je na donjem pali se druga dioda sve to mora bit spojeno na taj mikrokontroler iz serije 10f.{neko mi rece da to ide preko djeljitelja napona,pa neznam pomozite}.ev msn pa mi se javite molim vas.
Bhfanaticos_patriot@hotmail.com
User avatar
Drago_Zg
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 16-09-2008, 19:40

Re: MOLIM ZA POMOC-SHEMA U PROTEUSU

Post by Drago_Zg »

E pa jesi gotovan! Još k tome i piratsku e-Mail adresu postaviš! Adresa ti je prva liga. Stvarno kreativna.
Kad nešto pokažeš da si radio, mi ćemo ti pomoći. I još nešto nemoj pisati velikim slovima, to je kao da se dereš, pogledaj ponašanje u IT tehnologijama. Zar misliš, postaviš post a nakon dva dana, vidi čuda maturski gotov! Pozdrav!
[URL=https://datesnow.life]Verified Females[/URL]
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: MOLIM ZA POMOC-SHEMA U PROTEUSU

Post by Feko »

U moje doba smo maturski pisali olovkom pa molili nekog ko radi u kancelariji da nam to prekuca...a kakvih je tek problema bilo kada je trebalo staviti sliku :roll: fotokopiras u knjizari pa onda kucas dole i gore text....eh da je onda bilo interneta i printera...
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Molim za pomoc - shema u proteusu

Post by Smjesko »

Kad se ja sjetim svog maturalnog rada - brrrr - prodje me jeza. Sam sam tipkao na mehanickoj masini, pa sam svako malo neko slovo krivo lupio i onda ponovo, pa sam onda fotokopirao slike iz knjiga i lijepio ih na stranice pa onda sve to opet fotokopirao, pa onda nosio na uvezivanje. Poders jedan par cipela hodajuci amo-tamo dok ne napises maturalni rad. Ovo danas je mila majka.
Post Reply