LED SIJALICA preko solarnog panela

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
fi-kahraba
Posts: 6
Joined: 03-05-2015, 08:00

LED SIJALICA preko solarnog panela

Post by fi-kahraba »

Poštovani pozdrav za sve na forumu.
Da li mi neko može pomoči oko sastavljanja solarnog seta (ELEKTRONIKE). U pitanju je reklama jednog hotela koja se treba osvjetliti preko sistema na solarnu energiju. Jer se reklama nalazi u šumi pored puta i nema struje. Rasvjetno tijelo ide samo sa jedne strane i to unutra zaštičeno od kiše i drugih vremenskih uvjeta. To je napravljeno od pvc stolarije s jedne strane staklo a s druge lim
( zamislimo balkonska vrata obložena limenom konstrukcijom koja stoje na betonskoj stopi)
Reklama je dimencija:
širima 1m,
visina 2m,
debljina 30cm,
Ja sam pokušavao sa nekim solarnim lampama što sam mogao nači na web oglasima ali bez nekih rezultata link u prilogu.
https://www.ebay.com/itm/30-90W-LED-Wal ... h64TQO7gPQ
Zamisao je slijedeća, taj sistem bi trebao da radi tako što će se preko dana puniti a prekonoči svjetliti "neki" period tipa od 20h do 01h i da se gasi. ili cjelu noč. u zavisnosti od kapaciteta baterije.
Kao rasvjetna tijela se može koristiti bilo koji sistem rasvjete: LED traka, LED reflektor, LED ćip,
Djeluje jednostavno ali i nije baš.
HVALA ja sam ovo napisao možda opširno ali laički. nadam se da me je steme svatili šta mi treba. (zamislimo lampu koja radi preko foto čelije dan noč samo preko solarnog sistema)
Dobro bi mi došao neki savjet link video edukativnog tipa bilo šta kako bi mogao realizovati gore navedenu situaciju.
Hvala još jednom na oduzetom vremenu.
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: LED SIJALICA preko solarnog panela

Post by Damir_Gsm »

Imas resenja koja kostaju od 60/70 dolara pa vise.ugradjivao sam panele za farme i jos rade.jeftino resenje nema......

https://www.ebay.com/itm/LED-Solar-Floo ... dhP1fN-jVQ
fi-kahraba
Posts: 6
Joined: 03-05-2015, 08:00

Re: LED SIJALICA preko solarnog panela

Post by fi-kahraba »

Damire.

Hvala velika na linku. Vidim da imaš iskustva sa ovim rasvjetnim tijelima samo mi potvrdi jeli navedena rasvjetna tijela mogu raditi na principu dan - noc. Meni je u interesu da rasvjetno tijelo u periodu od 22h do 01h jer se u tom periodu ljudi kolikotoliko krecu. Vec poslije jedan nema nikog tako da je nepotrebno da svjetli iza jedan sat sto znaci meni je bitno ta 3 sata rada.
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: LED SIJALICA preko solarnog panela

Post by Damir_Gsm »

Moze da radi i duze
Nije nikakav problem.samo ugradi kvalitetne baterije.Ostalo je klasika
Post Reply