Spajanje Displeja

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
BGrujic
Posts: 18
Joined: 27-05-2013, 20:23

Spajanje Displeja

Post by BGrujic »

Da li je moguce spojiti ovaj displej na slici sa pinovima na stampanoj plocici, Prvo mi nije radio donji red displeja, pokusao sam da ga skinem i on je bio prilepljen selotejp trakom i verovato zalepljen za plocicu, kada sam ga skinuo odsekao sam gornji deo trake gde je crvena linija a. Da li je moguce spojiti ovaj displey ili sam secenjem trake unistio displej. Pokusao sam da vratim ali izgleda da traka ima izolaciju.
Attachments
2.jpg
2.jpg (64.02 KiB) Viewed 3386 times
1.jpg
1.jpg (48.88 KiB) Viewed 3386 times
misley
Napredujem
Napredujem
Posts: 151
Joined: 21-12-2009, 14:43
Location: Sweden, Lund

Re: Spajanje Displeja

Post by misley »

Trevalo bi da se to moze rijesiti anizotropnom provodnom trakom. Riiiiijetki servisi to imaju jer je skupa do yaya...ja je imam oko 10cm. Priprema za servisiranje i bonding je takodje zahtjevna i trazi perfektno ciste kontaktne zone. Potrazi malo na youtube rad sa anisotropic conductive tape...
User avatar
Khaderah
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 967
Joined: 17-04-2012, 16:10
Location: Zagreb, Hrvatska

Re: Spajanje Displeja

Post by Khaderah »

Kod crvene crte ostruži malo izolacije s doljnje strane u dužini par mm (skalpelom) za svaki vod i zalemi žice pazi na da ti nije prevelika temp lemilice , možeš iskoristi stari IDE kabel od računala HDD ili FDD i zalotaj na pločicu
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Spajanje Displeja

Post by trax »

Radio sam ja sa ovim tipovima konektora. Oni se zovu "heat seal connector" i uspjesno sam ih spajao sa zagrijavanjem koristeci lemilicu i komad papira.

1. Ocisti kontakte na LCD-u, alkoholom, fino
2. Makazama osjeci osteceni kraj tog konektora (heat seal trake) da bude ravan
3. Skontaj gdje tacno treba da pozicioniras heat seal konektor na LCD-u (da se vodovi poravnaju)
4. Na vrh lemilice (koji mora biti siroki, ne moze spicasti) navuci "kapicu" od obicnog bijelog A4 papira. (pod kapicom mislim da napravis kao malu kosuljicu koju ces privremeno nataknuti na vrh lemilice)
4. Stavis fino tu traku (heat seal shit) na staklo i njezno pritisnes zagrijanom lemilicom. neces ostetiti nista jer ima papir preko vrha lemilice koji je sad vreo. Trljas njezno preko konektora dok se ne zalijepi za staklo.

Probaj, ako se usudjujes :)

Ja sam bez problema desetine ovako odradio.
misley
Napredujem
Napredujem
Posts: 151
Joined: 21-12-2009, 14:43
Location: Sweden, Lund

Re: Spajanje Displeja

Post by misley »

Koliko vidim,problem je kontakt sa bakrom, ne sa staklom...mada je procedura ista u oba slucaja...
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Spajanje Displeja

Post by trax »

Da, ista je procedura. Malo sam se zaletio sa staklom :D
Post Reply