APC zaštita od prenapona/podnapona

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Hrvoje pec-pec
Posts: 2
Joined: 25-08-2016, 15:37

APC zaštita od prenapona/podnapona

Post by Hrvoje pec-pec »

Lijep pozdrav. Neki dan me susjeda iznenadila time što je rekla da ima za baciti 3 komada UPS-a za računala. Danas odem do nje, pokupim to, te se ispostavi da su to APC regulatori prenapona, a ne UPS baterije. Image

Sad imam pitanje, što da radim s time, očekivao sam UPSove, tako da sam ih planirao prepraviti, staviti usb priključke za korištenje 12V sa baterije za kampiranja i slično. Ima li netko ideju što napraviti sa ovim regulatorima?

ulaz im je 230V/7A
izlaz 220-240V/1250VA

Hvala unaprijed!
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: APC zaštita od prenapona/podnapona

Post by LAF »

Idealne stvari za mjesta gdje je napon nestabilan, periferija grada ili neko selo. Ako su stvarno
korektori napona na mjestima gdje napon znatno varira i opada-hladnjak-frizider je podlozan crkavanju,
to mu je neophodno za normalan rad.-Vikendica i sl.
Ove moderne sprave kao sto su racunala, tv i sl koji imaju SMPS napajanja ne boluju od promjene napona,
ali motori to tesko podnose. Sigurno imas nekoga ili i sam imas vikendicu-namjena vec recena.-
Moze gurati jedan hladnjak sa 150W motorom- kod ukljucenja motor povuce jedno 7 puta vecu struju
od radne.-

pOz
Post Reply