regulisati struju

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
miskozz
Posts: 3
Joined: 29-06-2012, 23:08

regulisati struju

Post by miskozz »

pozdrav ljudi, htio sam nesto pitati.
radim oko kola i postavljam neku celiju za stednju goriva. sad trebam da podesim struju na ulazu u celiju (od 0-30a) međutim pokusavao sam sa potenciometrom ali neuspijesno. a i trebao bi mi neki digitalni pokazatelj trenute kolicine apmera na ulazu. pitao sma dosta ljudi ali niko mi nije umio pomoci i dati ime neke spravice koaj bi mi odradila posao. pa bih vas molio da mi date neku ideju ili ime spravice, ili semu eventualno, da ponesem nekom da je sastavi. hvala vam unaprijed na svemu i puno pozdrava.
nixx994
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 248
Joined: 19-03-2011, 18:20
Location: Milutovac/Trstenik/Krusevac
Contact:

Re: regulisati struju

Post by nixx994 »

za podesavanje struje ti treba PWM regulator sa nekim jakim Power Mosfet-om ka sto su IRL1004,IRL1404,BUZ111... shema imas na google koliko ti dusa 'oce,samo ukucaj NE555 pwm
Kad porastem bicu Feko,ili mozda Pedja!!!:) :) :)
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: regulisati struju

Post by Emigrant »

radiš HHO ?
miskozz
Posts: 3
Joined: 29-06-2012, 23:08

Re: regulisati struju

Post by miskozz »

da. pa imam problema sa regulacijom struje. celija nece da radi kad joj se potenciometar prikljuci. nasao sam na ebay PWM ali sam mislio da, posto mi je ova probna odradim nesto jeftinije. u svakom slucaju moram poruciti sa ebay-a... trebao bi do kraja nedjelje biti gotov pa ako te bilo sta zanima oko toga javi na mail filip@mnet.me :)
a u slucaju da mi ti mozes nesto izraditi od ovoga to bi jos bolje bilo. naravno plaćam po dogovoru :)
ili ako ti znas dosta o tome, veoma bi mi pomoglo :)
ako mi bilo sta mozes pomoci, pisi na mail jer imam 100000000 foruma u bookmarks i onda jednom mjesecno sve obidjem a to je daaaaleko :)
hvala unaprijed
LordZi
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 06-05-2010, 10:54

Re: regulisati struju

Post by LordZi »

Proverena shema za PWM, radi bez greske...
http://alt-nrg.org/pwm-v2.html
LordZi
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 06-05-2010, 10:54

Re: regulisati struju

Post by LordZi »

Imam i nacrt plocice u sprint layout-u ali ne mogu staviti attachment ovde, ako nekome treba neka mi posalje PM pa cu mu poslati na mail.
miskozz
Posts: 3
Joined: 29-06-2012, 23:08

Re: regulisati struju

Post by miskozz »

ajde meni posalji na filip@mnet.me. hvala unaprijed...
Post Reply