PIC Flash 2

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Generator
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 80
Joined: 26-01-2011, 13:19
Location: Gdje mi se da
Contact:

PIC Flash 2

Post by Generator »

kupio sam sebi ovaj pic programator http://www.kronos.hr/picflash-mikroicd- ... -8082.html pošto se prvi put susrećem s programiranjem pic kontrolera neznam uopće koji ic da kupim da malo vježbam programiranje
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Re: PIC Flash 2

Post by LIAM »

Pozdrav
Ja sam isti kupio od mikroelektronike i dodatnu pločicu za programiranje mislim par eura. Nisam ga puno koristio ali mislim da je dobar alat. Trenutno je kod kolege elektora koji radi sa njim pa ako pročita može ti reči više o njemu. Vjerojatno si dobio i kutiju sa CDom a na njemu imaš stvarno sve potrebno od ilustriranih slika spajanja pica do programa i uputa pa malo prouči. Što se tiče pica nemožeš pogriješiti samo bi ti ja svjetovao da potražiš pic sa usb podrškom.
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: PIC Flash 2

Post by elektor »

Što se tiče programatora nema zamjerke, radi ko' zmaj. Pločica za programiranje ili pikanje piceva kako hoćeš dosta olakšava rad. Ukoliko je nemaš mogu ti postaviti sliku. Nije to komplicirana stvar, vjerujem da ju možeš rekonstruirati.
Što se PIC-a tiće, ja bih ti za početak preporučio 16f84 i kreni redom sa pedjinim kursom. Navedeni pic je relativno jeftin, pa i ako ga uspiješ uništit šteta neče biti velika; imaš na netu dosta projekata koji su realizirani s njim pa se uvijek možeš pomoć. Također mu je prednost veliki broj I/O pinova koje češ na početku najviše koristiti.
Kada se izvježbaš onda nabavi jači PIC sa analohnim ulazima, raznim već podržanim komunikacijama i sl. U svakom slučaju prilikom izbora mikrokontrolera pogledaj malo primjere kodova po internetu i vidi za koji pic ima dosta gotovih kodova, tako da možeš učiti iz primjera.
Post Reply