Prakse

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Prakse

Post by Doma13 »

Zanima me po vama kakve su vama ili kakve su vama bile prakse u srednjima elektro smjerovima i kojima,dali su vas placali sto ste radili.
Dali ste radili :lol: jer neki sam cuo da samo iskoristavaju da odu do trgovine i te price.
Pa me zanima vasa strana :?:
User avatar
Annunaki
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 50
Joined: 28-03-2012, 12:32
Location: Pozega/Zagreb

Re: Prakse

Post by Annunaki »

Kako gdje. Na praksu sam isao u 2, 3 i sada u 4 srednje.
U 2 razredu sam radio u prodavaonici i servisu racunalne opreme. Uvijek kad je bilo posla ali redovno sam usisavao cijelu radnju ,igraonicu, lopatao snijeg i raznosio letke.
U 3 razredu sam radio u drugoj prodavaonici i servisu računalne opreme. Posla je bilo više nego godinu dana ranije ali sam između ostaloga letao i po trgovinama (to ces uvijek morati :D).
U 4 razredu(trenutno) sam na praksi u servisu gdje se popravlja sve od televizora, dvb-t prijemnika, računala itd. Blago receno sve što ide na struju. Tu sam obišao pola grada i županije (od malih firmi do lokalnih "divova") kao sto svaki put kad dođem na praksu ima nešto za raditi.

Tako da ono... kako gdje, valja se raspitati od onih koji vec idu na praksu da se na pocetku uputiš gdje ima dosta posla. :D
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Prakse

Post by Doma13 »

A koja si srednja ma ja bi isao elektromehanicar mislim mogu ja i mehatronicar i elektrotehnicar al me nekako najvise elektromehanika zanima frend mi je rekoa da bih ako hocu mogao imati praksu u hepu i da se vozam sa tim likovima i pomazem im nekad bi i ja nes napravio i jos dobivam 200 kn sad kako mjesecno ili kako neznam ugl nisu neke pare al meni se cini oke ta praksa.
User avatar
Annunaki
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 50
Joined: 28-03-2012, 12:32
Location: Pozega/Zagreb

Re: Prakse

Post by Annunaki »

Idem u Tehničku školu Požega. Sto se smjerova tice idi tamo gdje mislis da ce ti biti najbolje. Ja sam otišao za tehničara za računalstvo, ali sam se navukao na elektroniku pa mi je žao što nisam otišao za mehatroničara (strojarstvo, elektrotehnika i računalstvo). Doduse nagodinu kod nas se ukida tehnicar za telekomunikacije, tehnicar za racunalstvo se bazira samo na racunalima (dosad je bila elektrotehnika/elektronika i računalstvo) a elektrotehnicar se djeli na elektronicara i elektroenergeticara. prava šteta što to nije bilo tako kad sam ja upisivao.

Što se prakse moja je preporuka da se dobro raspitaš gdje ce od tebe tražiti da dosta radiš. Takve firme obicno i nagrade svoje praktikante koji se trude i rade.
Amir_H
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 487
Joined: 23-02-2010, 08:12
Location: Zenica, BiH

Re: Prakse

Post by Amir_H »

Nije bitno da li se praksa plaća već šta se nauči i da li se bilo šta nauči ...
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Prakse

Post by Doma13 »

Ja se nadam da u HEP-u ce me nesto naucit 8)
android
Posts: 9
Joined: 20-02-2012, 23:56

Re: Prakse

Post by android »

Trebam napisati vježbe iz prakse,ne znam bas o cemu bi pisao jer na praksi sam radio sve ne bitne stvar.
Moj smjer je tehničar za elektroniku

Ako imate kakve ideje o cemou da pisem ili kakav link,javite.
Sto više vjezbi to bolje!
Hvala!
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Prakse

Post by Doma13 »

A na netu ces nesto naci.sto te zanima?
android
Posts: 9
Joined: 20-02-2012, 23:56

Re: Prakse

Post by android »

Hvala ,ali rješio sam
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Prakse

Post by Doma13 »

I sto si napravio :o
Post Reply