Mikrokontroleri pitanje

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
mbalug
Posts: 1
Joined: 26-04-2011, 12:27

Mikrokontroleri pitanje

Post by mbalug »

Neznam dal sam u dobar podforum smjestio temu,pa premjestite ako treba...imam u planu napraviti jedan projekt (ako to mogu tako nazvati). Treba mi mikrokontroler kojeg kad bih ukljućio on bi na jedan izlaz slao napon npr. 3 min,zatim bi taj ugasio i upalio drugi 5min. Zapravo pomoču njega bi upravljao jedan uređaj koji ima neki mehanički stari programator.. To sve bih znam napraviti s arduinom,ali on mi se čini preskup za takve radnje...Koji mi vi mikrokontroler preporučate,da nije skup,da se lako programira (iako nema neke filozofije u tom programiranju...samo redsjed paljenja i trajanje treba izprogramirati). To pitam zato što bih trebao napravitii više takvih sklopova koji s relejima upravljaju nekim elektroventilima...eto samo dajte neku preporuku za pic,avr ili šta već ima u hrvatskoj lakodobavljivo.
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Mikrokontroleri pitanje

Post by bob4 »

A da uzmeš samo dva vremenska releja i spojiš ih da uključuju jedan drugoga....
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Mikrokontroleri pitanje

Post by pedja089 »

Ili bistabil sa 2 releja u kolu kolektora...
jazz
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 207
Joined: 21-10-2010, 21:18
Location: Hrvatska

Re: Mikrokontroleri pitanje

Post by jazz »

ili s nekim najjeftinijim mikrokontrolerom (10kn) ali ti onda treba i programator za njega i trebaš znati nakucat tih par linija koda za to što ti treba.
Post Reply