Problem sa matrix svetlecom reklamom 7x96 ledica

Diskusija o MSP, ARM / LPC, PLC kontrolerima.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Problem sa matrix svetlecom reklamom 7x96 ledica

Post by tandrkalo »

Imam svetlecu reklamu firme starreach corp, reklama je stara sigurno 10 godina, a danas ta firma na svom sajtu nema nista o ovoj reklami. A i nista nisam nasao na netu vezano za nju, Zove se starreach MX-37CPU P-0047041
Sem sto sam nasao na jednom forumu da se spominje ali je upravljacka ploca riknula i niko nije dalje nista pisao.
Reklama radi, na sebi ima povezan IR senzor za daljinski upravljac i ima jedan serijski port ostavljen, verovatno za programiranje putem racunara.
Nekada je posedovala i daljinski upravljac sa kojim se mogla programirati ali niko sa tim nije znao da radi, tj da je reprogramira.
Pa je onda jednom prilikom moj matori odlemio backup bateriju sa nje da navodno mozda zaboravi sve i proradi ali ni posle toga se nije desilo nista sem sto je vratila neki fabricki program i to vrti non stop.
Tako da je stojala sve ove godine u radionici dok je nisam slucajno iskopao pre par meseci.
Onda sam pokusavao da nadjem na netu da napravim novi drajver, ali sve sto sam nasao je bilo kontra od ovoga, naime radilo se o npn drajverima, a na ovom cudu je sve PNP.
Na kraju posle mnogo cackanja sam resio da napisem poruku ovde kako bih mi mozda neko pomogao i ako mozda neko zna da li je ikako moguce reprogramirati staru plocu da ona radi posao?
Ploca na sebi ima nekoliko cipova, jedan od njih je verovatno procesor Z8018008PSC kojeg ima u datasheet-u, zatim LC3664RL kojeg takodje ima u datasheet-u i na kraju mislim najbtniji Eprom M27C256B-12FI od firme ST.
Ne znam, ali mislim da je sve smesteno u ovaj eprom pa me zanima da li je nejga nekako moguce reprogramirati?
Da li je mozda neko imao ovakvu reklamu i da li je uspeo da je reprogramira ili mozda neko zna kako bi trebalo?
I postoji li mozda neki program za to da se moze iscitati direktno sa drajvera ili da skinem cip pa nekako?
Mnogo je pitanja i ne ocekujem odmah gotov odgovor, ali ako mozda ima neko neke smernice pomocu kojih bih se mogao snaci ili nesto vise uspeti da uradim.
Imam i dve fotografije, fotografija drajvera i kompletne reklame pa cu ih okaciti.
Unapred mnogo zahvalan svima na odgovorima

http://smdnet.in.rs/files/fot/reklama/F ... ja0575.jpg
http://smdnet.in.rs/files/fot/reklama/SSA51736.JPG
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Problem sa matrix svetlecom reklamom 7x96 ledica

Post by bob4 »

U epromu se najvjerojatnije nalazi matrica pojedinačnih znakova (slova, brojki...); a u sramu tekst koji otkucaš putem tog daljinskog; a izgleda postoji i port za RS232
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Problem sa matrix svetlecom reklamom 7x96 ledica

Post by tandrkalo »

Da postoji RS232 port kji je namenjen za programiranje verovatno, samo ne znam sa kojim programom bih mogao bilo sta da upisem ili iscitam..
Da li mozda neko zna sa cim bih mogao da radim, bavim se wireless-om i koristim mikrotik opremu koji na sebi ima RS232 port i znam putem njega da ispodesavam uredjaj, i pristupam putem hiper terminala, ali ne pada mi na pamer kako bih mogao u ovaj uredjaj da pristupim.
Ima li neko mozda neku ideju? Unapred zahvalan...
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Problem sa matrix svetlecom reklamom 7x96 ledica

Post by bob4 »

tandrkalo; prvo slika pločice je mutna :azdaja: a kao drugo svi koji su se bavili sa Z80 su već u povečim godinama :? pa ih sigurno onaj švabo zafrkava :lol:
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Problem sa matrix svetlecom reklamom 7x96 ledica

Post by tandrkalo »

http://smdnet.in.rs/files/fot/reklama/F ... ja0576.jpg
http://smdnet.in.rs/files/fot/reklama/F ... ja0577.jpg
Ovo su najbolje sto mogu da uslisam sa mojim telefonom drndavim, ako ne moze da se vidi pitajte slobodno a sutra cu se potruditi da dobijem od klinca fotoaparat pa da fotografisem...
Kontam da je procesor mator, tako sam nesto i kontao, samo nije reklama toliko matora, zato mi je cudno da su kinezi ubacili ovo matoro djubre...
Zna li mozda neko neki prog da bih mogao nesto odraditi preko terminala, ili bar ima li neki drajver koji bi mogao menjati ovo moje cudo, pa da ga napravim...
Mnogo zahvalan...
User avatar
Khaderah
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 967
Joined: 17-04-2012, 16:10
Location: Zagreb, Hrvatska

Re: Problem sa matrix svetlecom reklamom 7x96 ledica

Post by Khaderah »

uvijek ostaje opcija da kontaktiraš proizvođača za dokumentaciju
www.star-reach.com
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Problem sa matrix svetlecom reklamom 7x96 ledica

Post by tandrkalo »

I to sam pokusao ali nazalost bez uspeha...
Nekoliko puta sam slao mail-ove ali svaki put bez odgovora.
Post Reply