Digitalno brojilo ENEL db2

Diskusija o MSP, ARM / LPC, PLC kontrolerima.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
markotitel
Posts: 2
Joined: 24-05-2012, 09:11

Digitalno brojilo ENEL db2

Post by markotitel »

Naslo mi se jedno ovakvo brojilo. Posto vec duze vreme hocu da pratim trenutnu potrosnju komplenog domacinstva na racunaru, digitalno brojilo mi je bilo najlakse da rasklopim da vidim sta se tu desava.

Imao sam predstavu kako bi potrosnja mogla da se meri i pre rasklapanja, ali sam mislio da nekako mogu da ukradem signale preko rs232, medjutim... :D

Programiranje mikrokontrolera ne poznajem. I predpostavljam da bez ideje kako je programiran mikrokontroler na brojilu necu moci da procitam nista.

Brojilo je bazirano na MSP430F435 MC-u. I gledajuci datasheet i primere za msp430 seriju, naisao sam i na primer elektricnog brojila. Medjutim nisam naisao na komunikaciju sa njim. Komunikacija je resena USART metodom. sa dva pina, URXD i UTXD. Softver za komunikaciju sa borjilom sam trazio od ENEL-a ali ne daju :D.

E sad dali je mozda ipak moguce nesto uraditi da se ocitaju neka stanja. ovo brojilo je namesteno da prikazuje samo ukupnu potrosnju u skupoj i jeftinoj tarifi. Nema trenutnu potrosnju prikazanu na displeju.
Josko
Posts: 9
Joined: 12-02-2012, 13:53

Re: Digitalno brojilo ENEL db2

Post by Josko »

Pozdrav.
Ovo brojilo naprijed ima IEC1107 komunikaciju. Preko nje se podešava ispis i različite postavke. A za to ti trebe sonda i softver od ENEL-a.
User avatar
Divljina
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 38
Joined: 17-06-2012, 13:15

Re: Digitalno brojilo ENEL db2

Post by Divljina »

da li mogu da te pitam od kog enela si trazio ? :) ima razloga zasto te pitam :D
Post Reply