LPC2378 i EMC

Diskusija o MSP, ARM / LPC, PLC kontrolerima.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

LPC2378 i EMC

Post by InTheStillOfTheNight »

Jel netko možda od iskusnijih pokušao osposobiti "External Memory Controller" na LPC2378?
InTheStillOfTheNight
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: LPC2378 i EMC

Post by InTheStillOfTheNight »

Sredio. Kopao sam dosta po internetu i nisam našao ništa gotovo pa sam jednostavno napisao Init EMC-a za LPC2378. Zapravo se radi o externom RAM-u 128 kB koji je na 8-bitnoj DATA sabirnici. I gle čuda to dobro radi, nije brzo kao interna 32bitna sabirnica i interni RAM, no dovoljno brzo da ga mogu nazvati RAM-om.
InTheStillOfTheNight
abc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 498
Joined: 08-03-2007, 20:19
Location: Hrvatska

Re: LPC2378 i EMC

Post by abc »

@nocni, ako mozes nekoliko slova o istima, koji programer , kompajler , da li kompajler moze debagirati preko programatora, jtag ili sta vec, ili je samo softversko debagiranje.....

Takodje nekoliko slova o tipovima ARM-a tu je citava zbrka koji pokusava nesto da sazna, neki link ako te mrzi pisati.
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: LPC2378 i EMC

Post by InTheStillOfTheNight »

Compiler koji koristim za sva ARM računala je keil. www.keil.com

Debugirati se može samo sa JTAG programatorom. No ja sam imao sreću da radim samo sa orginal programatorima keil-a ULINK2 i nikada se s time nisam zamarao.

Kao što sam rekao i u temi PIC-a da se kopija programatora može nabaviti za cca 100 USD...

Keil može debugirati preko programatora, no programator mora biti JTAG... ako ne orginal, barem kopija...

Software debugiranje ne postoji na ARM-u, barem ne u keilu, jer je tu previše mogućnosti da bi se takvo računalo emuliralo. Isključivo se koristi JTAG debug....

Od AVR-a i onoga što pišemo po forumu je barem 10 puta kompliciranije, no uz hardware debug i nije tako komlicirano jer barem po debugu možeš tražiti propuste i greške...

Inače keil je najbolji programerski alat u kojemu sam radio što se tiče MCU-a... Daleko bolje od AVR studia, a pogotovo alata za PIC porodicu...
InTheStillOfTheNight
Post Reply