Drug Dale1389

Svi novi članovi koji se registruju na forum se predstavljaju ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Drug Dale1389
Posts: 23
Joined: 27-06-2013, 14:59
Location: Мајка СРБИЈА ! БЕОГРАД! Beograd

Drug Dale1389

Post by Drug Dale1389 »

Pozdrav svima ja sam Nikola iz Beograda , imam 16 godina i završio sam prvi razred elektrotehničke škole u smeru elektronike. Sada kupujem delove da bih polako napravio najjednostavniji radio predajnik ali me zanim kako da tražim pločicu za štampanje koju ću sam ištampati po svjoj želji, kako se zove to dok nije ištampano i na koliko se komada uzima i koliko je novca ! Hvala vam , pozdrav :D
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Metohija

Post by trax »

To ti se zove "štampana pločica" (pertinaks ili vitroplast) - barem ovdje kod nas. Imaš foto-oslojene (lakirane) i one obicne bakarne. Ove lakirane se koriste za foto-postupak a ove obicne mozes crtati alkoholnim flomasterom pa onda u kiselinu.
Kupuju se na komad, a cijena zavisi od radnje u koju udjes da ih kupis.
User avatar
Drug Dale1389
Posts: 23
Joined: 27-06-2013, 14:59
Location: Мајка СРБИЈА ! БЕОГРАД! Beograd

Re: Metohija

Post by Drug Dale1389 »

Nisi me razumeo xD , ovde u Kelcu prodaju neke svoje modele već ištampane pločice a meni treba pločica koja nije ištampana koju ću ja sam da flomasterom iscrtam e kako ja nju da tražim , da im kažem daćete mi dva komada štampane pločice i oni mi daju neku koju su oni već štampali za svoje "radio kit-eve" . Nzm dal' si me sad razumeo ali hvala u svakom slučaju! I još nešto, ako imaš negde neki link najjednostavnijeg radio predajnika koji dobacuje do nekih 100 metara stavi mi link ovde , hvala! :lol:
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Metohija

Post by tandrkalo »

Jednostavno pitas da li imate jednostrani pertinaks, oni kazu imamo a koje vam dimenzije trebaju?
Onda ti pitas koje imate u ponudi, oni kazu imamo ovakve i onakve pa ti kazes koja ti dimenzija treba.
Recimo 100x160 mm i ona kosta nekih 100 dinara (1 euro)
User avatar
Drug Dale1389
Posts: 23
Joined: 27-06-2013, 14:59
Location: Мајка СРБИЈА ! БЕОГРАД! Beograd

Re: Metohija

Post by Drug Dale1389 »

Aha ok , hvala ti brate , sad mi je jasnije ! A još nešto , da ne zna ko kako se kreću cene burgija? Ako niste iz Srbije recite mi u evrima kako se kreću :D
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Metohija

Post by stojke369 »

Sve sto ti treba imas u Kelco, slobodno ti njih pozovi i objasni sta ti treba. Posao im je da ti objasne i uzmu pare naravno. A bolje ti je i neki njihov kit komplet da kupis za pocetak. Imaju oni bubice i predajnike. Otvori novu temu u odgovarajucem delu foruma.
User avatar
Drug Dale1389
Posts: 23
Joined: 27-06-2013, 14:59
Location: Мајка СРБИЈА ! БЕОГРАД! Beograd

Re: Metohija

Post by Drug Dale1389 »

Ok , da li se u tom kompletu sve dobija , izradjujemo li samo pločicu ili je već izradjena?
User avatar
Drug Dale1389
Posts: 23
Joined: 27-06-2013, 14:59
Location: Мајка СРБИЈА ! БЕОГРАД! Beograd

Re: Metohija

Post by Drug Dale1389 »

Drug Dale1389 wrote:
stojke369 wrote:Sve sto ti treba imas u Kelco, slobodno ti njih pozovi i objasni sta ti treba. Posao im je da ti objasne i uzmu pare naravno. A bolje ti je i neki njihov kit komplet da kupis za pocetak. Imaju oni bubice i predajnike. Otvori novu temu u odgovarajucem delu foruma.

Ok , da li se u tom kompletu sve dobija , izradjujemo li samo pločicu ili je već izradjena?
Evo : Poštovani ,

Predajnike više nemamo u ponudi . :cry:

Srdačan pozdrav

Marijana
Kelco Doo
Post Reply