InTheStillOfTheNight

Svi novi članovi koji se registruju na forum se predstavljaju ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

InTheStillOfTheNight

Post by InTheStillOfTheNight »

Evo da se i ja predstavim.

-Dakle, zovu me Josip, sin Katarine i Ivana, prezimena Štivić, a godine sam prestao brojati kada sam napunio 20. Ako se ne varam skoro ću 27.

-Elektronikom se bavim čitav život, a jedan od razloga je valjda jer mi je stari imao RTV servis, i usput radio automatizaciju.

-Tri puta zaredom sam tokom srednje bio državni prvak u robotici, i jednom prvi u Velikoj sloveniji na međunarodnom.

-Završio srednju tehničar za elektroniku, te upisao FER i to me, jel, vodi prema Zagrebu.

-I tu sam opet upoznao ljubav svog života, dakle elektroniku...

-Zaposlen u Inovatic ICT i već 6 godina za njih razvijam SW i HW, većinom automatizacija ili bilo što.

-Od kontrolera kao što i znate najbolje poznajem AVR i ARM, a radio sam i sa PIC-om, RABITOM, Samsungom... Ne znam im više ni imena jer je svaki projekt nešto drugo i nešto novo.

-Na forumu u pravilu ne postavljam pitanja, ali dosta komentiram, pišem gluposti, svađam se sam sa sobom, i tako dalje... ovisno kakav mi je koji dan

-i da se ispričam svima na mojem dosta nekulturnom izražavanju jer sam si baš dobar ovakav kakav jesam, nemojte to uzeti za ozbiljno

-eto toliko za danas od mene, budite mi lijepi, dobri i pametni!
InTheStillOfTheNight
nixx994
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 248
Joined: 19-03-2011, 18:20
Location: Milutovac/Trstenik/Krusevac
Contact:

Re: InTheStillOfTheNight

Post by nixx994 »

dobrodosao,iako si ovde vec dosta duze vreme :)
ne mogu da verujem da imas 27godina,jer sam mislio da imas bar 35(sudeci po postovima i znanju) :ohno:
Kad porastem bicu Feko,ili mozda Pedja!!!:) :) :)
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: InTheStillOfTheNight

Post by bob4 »

Pozdrav noćni iz vinom bogate Moslavine :D
Hvala ti za tartufe; samo naprijed....Ja sam bascomovac samouk (kao što znaš; hvala na pomoći).
Tartufi se kopiraju i lagano pospremaju u određenom formatu; da kad se previše naljutiš (nadajmo se da do tog neće doći) imamo nešto iz čega ćemo dalje naprijed :wink:
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: InTheStillOfTheNight

Post by mega162 »

Ja sam imao priliku upoznati noćnog :D
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: InTheStillOfTheNight

Post by InTheStillOfTheNight »

@bob jel ima kakva litrenka za poslje dobre ribe? Bijelo, slatkaste arome, onak za profinjene guzice, da mi ubacis u vlak kad budem putovao za Slavonski Brod :)

Ne brisem nista na forumu jer je to vlasništvo foruma i svih forumasa, osim dobrih 20 postova koje sam obrisao na tartufima jer su bili nepovezani, i paralelno o svemu, sto mi se cini da vise zbunjuje nego pomaze...

A viš, nix mi me već ženio... 35 :ohno: Prakticiram onu dobro staru: "Kako od kokoši napraviti zmiju? Oženiš je." Mada kada sam to pričao bivšoj, i na upit "Što sam ja, kokoš ili zmija?", odgovorio "Dobro pitanje!!!", nisam se baš proslavio :)

Inace, Mega preselio sam na Zaprudje, nisam vise u Kustosiji, a sada planiram seliti opet u Kustošiju :) I kod mene ništa više novog...
InTheStillOfTheNight
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: InTheStillOfTheNight

Post by bob4 »

Ima ovoga za posebne mušterije:


Chardonnay
Grožđe za ovo vino bira se isključivo s najboljeg položaja 'Gaborčina' i redovito postiže 100 oeksl-a u redovnoj berbi. Fermentacija u hrastovini i akaciji(!!!) doprinose kompleksnosti, no drvo služi da naglasi karakter sorte koja se odlično sljubljuje s barriqueom, a da pritom ne optereti nepce kušača.
Chardonnay je plemenito sortno bijelo vino, zelenkastožute boje, izražajnog otmjenog i opojnog mirisa, voćnog karaktera. U barrique varijanti, s godinama dobiva aromu dima, vanilije, karamela ili maslaca.

Idealno sevirati uz morsku ribu, tjestenine, uz jela s povrćem, te bijela mesa.

Temperatura serviranja: 10 - 12 °C
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: InTheStillOfTheNight

Post by InTheStillOfTheNight »

Ahahaha, dobra, dobra :lol: :lol:, pobiti će nas Trax
InTheStillOfTheNight
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: InTheStillOfTheNight

Post by InTheStillOfTheNight »

Vidis bob, imam ti ja neke rodbine u Kutini, samo ne znam im bas ime, a nikad nisam bio kod njih, no bio sam u Repusnici sa plavim puntom u betonu i nekih 2 mjeseca prezivljavanja u Sisku... Tak ti to izgleda kad je zena za volanom, i na onom blagom mosticu, blaga lijeva ako znas :)...

Nego stvarno mogao bih naletiti kod te rodbine kada budem isao za Slavoniju, pa ti se svakako javim...
InTheStillOfTheNight
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: InTheStillOfTheNight

Post by bob4 »

Ja sam u blizini tog zavoja pao s bicikla; i sam imam lalovku :D
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: InTheStillOfTheNight

Post by InTheStillOfTheNight »

Al zavoj je bas sjeban... mi isli iz ZG-a po kisi 2008 ako se ne varam, i malo ju digo vodeni klink poslje tog mostica i direktno sa nekih 80 u prvi betonski most, s desne strane kuce, sjecam se kao da je jucer bilo... i jel na rehabilitaciju u Sisak... Navodno nas tu kod tebe nisu imali s cime pokrpati... Bas cu dici sliku tog auta kad je najdem.
InTheStillOfTheNight
User avatar
Resistor_01
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 267
Joined: 24-06-2012, 21:53

Re: InTheStillOfTheNight

Post by Resistor_01 »

Dobro dosao, i ako si vec ovde dosta dugo.
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: InTheStillOfTheNight

Post by InTheStillOfTheNight »

PM->Trax
Poz Trax,
Prije svega ispricavam se na provokacijama kikica i svadji koja se razvukla par dana po forumu. Zasmetalo mi je sto me direktno zajebavao, pa sam i ja njega zajebavao da stalno racuna iste stvari koje su iste u math, ali suprotne u praksi.

Prvenstvena ideja designa HW-a bila je da podigne napon baterija, smanju struju konvertera, samim time i razbacivanje energije na konverteru kako bi iz baterija izvukao najvise. To sam mu savjetovao jer je govorio o AA baterijama i snazi 6W.

No kolega kikic u to vrijeme vjerojatno nije znao teorem koji govori: "Što više trošiš, manje imaš", i u praksi uvijek ces vise izvuci energije step-down konverterom, nego boost konverterom jer ne možeš raditi design HW-a veličine kuhinjskog stola.

No kako više ne želim dolaziti u takve situacije odlučio sam prestati sudjelovati na ovom forumu.

Što se tiče mojih tekstova o programiranju slobodno ih ostavi, i molim te da me skineš sa administratorskih dužnosti vezanih za AVR.

Pozdrav svima i uživajte u elektronici.
InTheStillOfTheNight
User avatar
zigzag9
Napredujem
Napredujem
Posts: 193
Joined: 06-06-2011, 23:35
Location: HR

Re: InTheStillOfTheNight

Post by zigzag9 »

!eatshit
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: InTheStillOfTheNight

Post by Feko »

:ohno: Pobogu ljudi...pa zašto Vam je tako kratak fitilj :?:
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: InTheStillOfTheNight

Post by elektor »

Ma daj noćni nemoj se uopće živcirati na takve sitnice, mislim da odlazak nema smisla. Na forumu su provokatori i neznalice često najglasniji (ovim ne mislim na nikoga osobno, da ne bi bilo zabune), ali na takvog jednog dođe desetina koja šuti, čita i pokušava naučiti nešto novo.
U zadnje vrijeme je ionako dosta kvalitetnih članova napustilo ili je otjerano sa foruma te njegova kvaliteta drastično opada. Jednostavno kvalitetni forumaši odlaze ili nemaju puno vremena za forum, dok oni zeleni dolaze i ode kvaliteta, a sa time i količina znanja koje se može naučiti u ku**ac. Za koju godinu će jedina rasprava biti oko spajanja led i sičnih stvari.
Eto zato te ja kao jedan od onih koji ne piše puno, ali pokušava shvatiti i nešto naučiti molim da još jednom razmisliš o svojoj odluci o odlasku.
Cosa
Napredujem
Napredujem
Posts: 177
Joined: 09-08-2009, 10:55
Location: Hrvatska

Re: InTheStillOfTheNight

Post by Cosa »

Potpisujem ovo od Elektora.

Ajd ohladi par dana (pivce za živce) :).
volter
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 19-08-2009, 16:58
Location: Tuzlanski kanton, JN94IF

Re: InTheStillOfTheNight

Post by volter »

Potpisujem elektor-ov post, i molio bih kolegu da ostane, mislim da ce forum izgubiti jednog velikog strucnjaka. Nisam neki od onih sto se mnogo javljaju (imam samo 86 postova) jer nemam vremena od faksa za prakticne stvari i nekad me strah da nekoga ne navedem na krivo, ali skoro svaki dan sam na forumu, pratio sam tartufe teorijski koliko sam mogao i mislim da je odlicno stivo.
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: InTheStillOfTheNight

Post by WhiteHead »

Haj' da se i ja javim.
Pratio sam sve postove al' stvarno mi nije jasno na koga ili šta je Noćni ljut da bi napustio forum....
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Re: InTheStillOfTheNight

Post by LIAM »

Potpisujem elektor.
Razmisli o odlasku,mislim da jos mozes dati puno forum a provokacije zanemari. Citajuci tvoje postove i sam nesto naucim. Hvala ti sto si s nama
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: InTheStillOfTheNight

Post by Feko »

InTheStillOfTheNight wrote:PM->Trax
Poz Trax,
...No kolega kikic u to vrijeme vjerojatno nije znao teorem koji govori...
Da se kolega @Kikic ne bi nasao u neobranom grožđu...ni luk jeo ni luk mirisao :ohno:
Rasprava je bila sa kolegom @rajac.

Ja također mislim da nema smisla radi te prepirke, u kojoj je kolega Kukinjos rekao da ste oboje u pravu i obojica imate svoje argumente..da itko od vas napusti forum. Svi se mi ponekad naljutimo i naživciramo ne neke stvari napisane na ovom forumu no to stvarno nije razlog za odlaskom sa foruma. Ja sam iz škole izašao prije 25 godina i nemogu se u takvu raspravu upustiti jer mi fali dio znanja koji je "ispario" :roll: no Vas dvojica ovo imate u malom prstu pa je zato i nastalo prepucavanje jer nitijedan neće odustati kad zna da je u pravu. Takve rasprave i trebaju ovom forumu samo bez predznaka ljutnje i svađe!
Svrati do @bob-a na onu graševinu..pa će te i on nakon par butelja uvjeriti da ostaneš na forumu elektronike.ba :wink:
Post Reply