Pitanje oko mjernih jedinica sa instrumenata u EWB

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
milan_metal
Posts: 20
Joined: 27-12-2009, 12:41

Pitanje oko mjernih jedinica sa instrumenata u EWB

Post by milan_metal »

Pozdrav,
pokusacu da vam objasnim na sto bolji nacin sta mi treba,ali nemojte mi zamjeriti ako bude nejasno nesto.
Znaci prica je sledeca, koristim program Electronic Workbench 5 u skoli a kod kuce i njega i verziju 10.I na svim je isti problem.Ne mogu nikako da postimam da mi program pokazuje mjerne jedinica koje ja hocu.
Ako mjerim napon,npr nekada pokaze mV,nekad uV,a nekad VOLT..
A ja bi da podesim da to uvjek pokazuje odredjenu mjernu jedinicu.Recimo volt,i da bez obzira sto je mali napon,da uvjek bude Volt.

Da li neko zna kako da to postimam,naravno ako uopste postoji opcija za to.Ja sam mislio da je to samo u starijim verzijama programa,medjutim kada sam nabavio EWB 10 i u njemu isto pokazuje.
Tako bi ustedio vrijeme u preracunavanju mjernih jedinica jednih u druge kada radim neke simulacija na casovima i slicno.

Pozdrav i hvala svima unapreed na odgovorima.
STIPA
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 75
Joined: 22-03-2006, 15:58

Re: Pitanje oko mjernih jedinica sa instrumenata u EWB

Post by STIPA »

Poštovani,

po mome saznanju to nije moguće mijenjati , jer program odabire onu mjernu jedinicu koja je naj prikladnija u tome trenutku mjerenoj veličini!!
User avatar
milan_metal
Posts: 20
Joined: 27-12-2009, 12:41

Re: Pitanje oko mjernih jedinica sa instrumenata u EWB

Post by milan_metal »

U redu hvala vam puno , tako sam i prepostavio ali sam se ipak nadao da postoji mogucnost odabira mjernih jedinica koje zelim. I izvinite sto ovako kasno uzvracam odgovor nisam posjecivao forum neko vrijeme , nisam imao vremena i tako.
Ali hvala vam.
pozdrav.

Milan
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Pitanje oko mjernih jedinica sa instrumenata u EWB

Post by Smjesko »

Mikrovolt, milivolt, volt i kilovolt su sve jedna mjerna jedinica, samo su višekratnici različiti. To treba naučiti i nema problema.
1uV = 10 -6 (na minus šestu potenciju) V,
1mV= 10 -3
1kV= 10 3 (na treću potenciju) ......
User avatar
milan_metal
Posts: 20
Joined: 27-12-2009, 12:41

Re: Pitanje oko mjernih jedinica sa instrumenata u EWB

Post by milan_metal »

Smjesko wrote:Mikrovolt, milivolt, volt i kilovolt su sve jedna mjerna jedinica, samo su višekratnici različiti. To treba naučiti i nema problema.
1uV = 10 -6 (na minus šestu potenciju) V,
1mV= 10 -3
1kV= 10 3 (na treću potenciju) ......
Ma da , znam to ali tako kazem , preracunavanje mjernih jedinica i to nije problem , idem elektrotehnicku, druga godina, smjer elektronika, pa mi je to osnova svega,to volim pa sam spojio ugodno s korisnim i nemam problema sa tim ali cisto onako bezze pitao za to podesavanje u prgoramu , ali ok je nema veze ;)
zz
Post Reply