3-kanalni interfejs

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
tareee
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 03-02-2008, 21:28
Location: Tuzla

3-kanalni interfejs

Post by tareee »

pozzz narode!

imam problem sa 3-kanalni interfejsom,e sad.....
napravio sam interfejs,koji radi 100% testirao sam ga tako sto sam na njegove ulaze koji su spojenji na serijski port dovodio +5V i svi releji uklapaju... uglavnom 100% sam siguran da je interfejs uredu...
sve sam napravi prema shemi sa dole navedenog linka:

http://milan.milanovic.org/skola/parport/serport-00.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

instalirao sam potreban program za rad sa interfejsom,kopirao datoteke port.dll,io.dll,vbio.dll gdje treba,znaci prve dvije datoteke u system32 a vbio u system folder... i instalirao sam run time za VB.
znaci sve sam to odradio kako je napisano...
e problem je u tome sto na pinovima 7(rts),4(dtr),3(txd) serijskog porta nemam logicke jedninice...zanaci kad pritiscem dugmad u navedenom programu za rad sa ovim interfejsom na navedenim pinovima nemam nikakve promjene nikakvog napona(mjerio sam to sve voltmetrom)... dok se na ostalim pinovima kada mjerim nesto desava....

e u cemu bi mogao biti problem,zasto nemam nikakvog signala na navedenim piovima...da li trebaju neka dodatna podesenja,mozda program nije ok ili sta vec... hvala shema sklopa je na gore navedenom linku.... hvala
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: 3-kanalni interfejs

Post by pedja089 »

Vbio. dll je uzasan. Odradi nesto sa port.dll, i trebalo bi da radi.
Raspakuj ovo samo u folder, i trebalo bi da radi.
Attachments
Programiranje portova.rar
(27.24 KiB) Downloaded 314 times
User avatar
tareee
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 03-02-2008, 21:28
Location: Tuzla

Re: 3-kanalni interfejs

Post by tareee »

kopiro sam ja ponudjeni port.dll file u system32 i opet isto nece da radi... radi ono meni program ko program kad instaliram al nemam na pinovima 7,4,3, serijskog porta nista,znaci nista se nedesava...
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: 3-kanalni interfejs

Post by pedja089 »

Jeesi siguran da si dobar port odabrao :?:
User avatar
tareee
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 03-02-2008, 21:28
Location: Tuzla

Re: 3-kanalni interfejs

Post by tareee »

jedan jedini koji na racunaru imam... com1 tako je i u podeseno u device manager...
daje ono signale na neke pinove ali nema nista na onim pinovima koji meni trebaju...
User avatar
tareee
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 03-02-2008, 21:28
Location: Tuzla

Re: 3-kanalni interfejs

Post by tareee »

rijesio sam problem... :D

problem je bio u kablu kojim sam povezao racunar i interfejs ... :D
Post Reply