Problem sa serijskom komunikacijom

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
kepos
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 43
Joined: 09-01-2009, 14:19
Location: Croatia, Osijek, Retfala
Contact:

Problem sa serijskom komunikacijom

Post by kepos »

Pokusavam napravit jedan program u c#.net-u za serijsku komunikaciju (putem COM porta) sa nekim uredjajem (za test koristim PIC kojeg sam programirao tako da radi ECHO svega sto mu se posalje). Problem je sto prilikom otvaranja porta dobivam gresku: "The I/O operation has been aborted because of either a thread exit or an application request.". Vidim na netu da se to dogadja, ali mi nije jasno zasto niti sam pronasao rjesenje, pa moze li mi netko mozda pomoci? Source se nalazi u prilogu..

Komunikacija nromalno radi s drugim programima, a greska se ne dogadja stalno. Kada se port ispravno otvori, program radi svoj zadatak. Ali me zanima zasto se to dogadja... ili makar, kako to zaobici.

I da, probao sam isti program napisati i u vb-u, ali dogadja se ista stvar.
Attachments
SerialPortCommunicator.rar
Visual Studio 2008 c# -> Serial port communicator
(17.14 KiB) Downloaded 286 times
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Problem sa serijskom komunikacijom

Post by batka »

Mozda je posredi neki virus,trojanac ili sl.Jesi li pokusao da formatiras PC i pokusas ponovo? Ili probaj to kod nekog drugara! Treca stvar, proveriti drivere..
User avatar
kepos
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 43
Joined: 09-01-2009, 14:19
Location: Croatia, Osijek, Retfala
Contact:

Re: Problem sa serijskom komunikacijom

Post by kepos »

Iskljucena je mogucnost virusa i neispravnosti porta. I kod druih se dogadja ista stvar. I na netu ljudi pisu o tome, ali nisam uspio naci rjesenje
Branez
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 457
Joined: 22-04-2008, 16:27
Location: Maribor(SLO) Koprivnica(HR)
Contact:

Re: Problem sa serijskom komunikacijom

Post by Branez »

Ne poznam doduše c#.net, ali gore opisano se događa i u V. Basicu ako si kod zatvaranja forme koja je otvorila port zaboravio staviti CLOSECOM komandu. Tako ti port ostane otvoren i neda ponovo otvaranje.

Samo :idea:
Moglo bi bit, al' nemora bit. (prosto po Graši) :wink:
Real Radios Glow in the Dark!
User avatar
kepos
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 43
Joined: 09-01-2009, 14:19
Location: Croatia, Osijek, Retfala
Contact:

Re: Problem sa serijskom komunikacijom

Post by kepos »

Branez wrote:Ne poznam doduše c#.net, ali gore opisano se događa i u V. Basicu ako si kod zatvaranja forme koja je otvorila port zaboravio staviti CLOSECOM komandu. Tako ti port ostane otvoren i neda ponovo otvaranje.
Slucaj je malo kompliciraniji u c# jer se radi o visenitnosti, ali da, pripazio sam da se objekt zatvara na istom mjestu gdje se i otvara. Osim toga, da se i ne zatvori, dojavi drugaciju pogresku, ispitao sam i taj slucaj vec.
Branez
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 457
Joined: 22-04-2008, 16:27
Location: Maribor(SLO) Koprivnica(HR)
Contact:

Re: Problem sa serijskom komunikacijom

Post by Branez »

kepos wrote:....I da, probao sam isti program napisati i u vb-u, ali dogadja se ista stvar.
Daj stavi i taj kod, možda bu kome kliknulo! :|
Real Radios Glow in the Dark!
User avatar
kepos
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 43
Joined: 09-01-2009, 14:19
Location: Croatia, Osijek, Retfala
Contact:

Re: Problem sa serijskom komunikacijom

Post by kepos »

U prvom postu je arhiva kao attachment. Ili ga vidim samo ja? Doduse pise da je downloadan 6 puta...

edit:
Za svaki slucaj, evo ga i ovdje. Ovdje ak ima i izvrsna datoteka za one koji oce testirat a nemaju visual studio. U teoriji moze slat i primat podatke, ali nije u potpunosti zavrsen... Zbog jel, navedenog problema na nekim racunalima
Branez
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 457
Joined: 22-04-2008, 16:27
Location: Maribor(SLO) Koprivnica(HR)
Contact:

Re: Problem sa serijskom komunikacijom

Post by Branez »

E Stjepane, ja sam mislio na kod u VB-u. Meni tvoj exe radi ali ne otvara porta.
Real Radios Glow in the Dark!
User avatar
kepos
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 43
Joined: 09-01-2009, 14:19
Location: Croatia, Osijek, Retfala
Contact:

Re: Problem sa serijskom komunikacijom

Post by kepos »

aha u VB-u.. taj nisam spremio, samo sam probao. A postat cu nocas ili sutra, sada moram ic radit pa nestignem.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Problem sa serijskom komunikacijom

Post by pedja089 »

Ako radis u vb, koristi mscomm. Ja ga uvek koristim, i radi na svim racunarima. Od xp-a do sedmice, samo ne znam da li radi na visti...
Edit:
Umesto pica moze da ti posluzi jumper. samo ga nataknes na pinove 2 i 3. To uvek koristim ako mi ono sto salje uredjaj nije bitno, vec je samo u log-u...
A ako imam specificne odgovore, onda samo ukrstim pinove 2 i 3 na 3 porta i to je to...
Post Reply