Problem - Parallel Port -

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: Problem - Parallel Port -

Post by Gromit »

PRO_MILE ako si još tu, i ja radim sa inpout32.dll i sa paralelnim portom ugrađenim na matičnu, tako da sam dosta proučio stvar prije nego sam uopće uspio preko VB-a pristupit LPT-u. WinXP (i sedmica) ima jaku zaštitu svih portova, pa se bez posebnih dll-ova koji zaobilaze Kernel ili tako nešto ne može ništa (printeri rade normalno!). E sad, inpout32.dll radi sa paralelnim portovima ugrađenim na matičnu i onima ISA sabirnici, ali ne i onima na PCI sabirnici, jer je tu pristup skroz drugačiji - ne znam kakav i sa čime, još mi nije zatrebalo, ali volio bih znati, ako mi otkaže ovaj port na matičnoj. I još: oprezno sa USB->LPT konverterima, uglavnom NE RADE za ovo za što nama treba!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
jazz
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 207
Joined: 21-10-2010, 21:18
Location: Hrvatska

Re: Problem - Parallel Port -

Post by jazz »

Ekipi koja radi sve u svojoj radinosti, znači software za oba dijela uC/PC kuca svojim rukama, savjetujem da koriste serijski port za uc/PC vezu. I ja sam nepotrebno u više navrata razbijao glavu sa paralelnim portom, pisao čak i native drivere, i na kraju završio tamo gdje sam i počeo, nula bodova.

Svi uc imaju serijski port, a ako se umjesto ugrađenog seriskog porta unutar PC kante koristi USB/RS232 odapter može se raditi na znatno većim brzinama prijenosa (od 115.2k) ako je potrebno. Sa Connex USB/RS232 adapterom (PL2303) za konekciju između PC-a i DS89C4x0 išao sam do 1228.8k i radi bez problema. Programski dio na PC strani se rješi uz korištenje standardnih win api naredbi za serijsku komunikaciju, i radi na svim win verzijama bez problema.
Post Reply