PBC wizard

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
zarec
Napredujem
Napredujem
Posts: 193
Joined: 09-11-2009, 13:20

PBC wizard

Post by zarec »

Od nedavno koristim PBC wizard ali nisam nasao uputstvo na nasem jeziku za koristenje istog pa molim informaciju gdje bi se to moglo naci.
Hvala
Gore visoko dole tvrdo
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: PBC wizard

Post by Smjesko »

PCB wizard - iliti čarobnjak za pločice s tiskanim vodovima - (a ne PBC wizard !!!!) je stvarno jednostavan program i ne znam čemu trebaju upute. Dovoljno je imati malo klikera i svlada se brzo.
Bolje je učiti raditi u Sprint Layout-u. Ima više mogućnosti, a neznatno je kompliciraniji.
Može se konstruirati pločica sa dva sloja. Može se raditi sa SMD elementima. Vrlo jednostavno se nacrta element koji nije u bazi. Ima alat za mjerenje udaljenosti. Može se postavljati gustoća mreže, i tako dalje i tako bliže.
zarec
Napredujem
Napredujem
Posts: 193
Joined: 09-11-2009, 13:20

Re: PBC wizard

Post by zarec »

Hvala na komentarim ali za pocetnika nije bas sve lako.....nisam uspio skinuti Sprint Layut ...ima li ko dobar link..hvala
Gore visoko dole tvrdo
User avatar
78L05
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1402
Joined: 28-05-2009, 13:22
Location: Hrvatska

Re: PBC wizard

Post by 78L05 »

@Smjesko, ja sam tražio na netu i nisam uspio naći SprintLayout. Može li link?
Ne vjeruj u čuda - računaj na njih!
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: PBC wizard

Post by Feko »

Nisam smješko...on danas ima puno posla pa je mene zamolio da postavim link :wink:
http://torrentportal.com/details/116719 ... ip.torrent" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: PBC wizard

Post by WhiteHead »

A čini mi se da ovde na forumu ima negdje ISO fajl sa Layout-om, ja sam ga spržio na CD i instalacija ide OK.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Post Reply