multisim 10 pitanje

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
stipa007
Posts: 3
Joined: 19-03-2010, 15:58

multisim 10 pitanje

Post by stipa007 »

Kako se može u multisimu 10 eksportirati grafička shema u neki slikovni oblik .jpg, .bmp ili slično? Pozdrav
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Re: multisim 10 pitanje

Post by mirzza »

Veoma lagano.. :)

Drzis ljevi klik misa i selektujes ono sto zelis da ti kasnije postane slika, kada selektujes kliknes desni klik i Copy (nadjes u padajucem meni-u), onda odes u neki Fotoshop ili Paint i desni klik i Paste i to ce ti se pojaviti u tom fotoshopu nakon toga snimis to kao sliku u kojem god zelis formatu. :)

Ako to zelis prebaciti u word samo kopiras iz multisima u word direktno ne moras preko fotoshopa.

Nadam se da sam ti dovoljno jasno objasnio proceduru :)
stipa007
Posts: 3
Joined: 19-03-2010, 15:58

Re: multisim 10 pitanje

Post by stipa007 »

Hvala, a nikako drukčije, jel npr u protelu možeš odma snimiti kao .bmp format. Kopirao sam tako kao što si rekao u word, al mi je onda nekako blesavo(hehe) isprintao i šta god da radim shema je minijaturna...hvala, pozz
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: multisim 10 pitanje

Post by Smjesko »

Ima na tipkovnici čarobna tipka "Print Screen" ... a u Windows-ima ima Paint.
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Re: multisim 10 pitanje

Post by mirzza »

Ako ti je word 2007 razvuci mu margine pod meni-jem Page Layout -> Margines i stavis da su da su najmanje. Predpostavljam da ti je shema velika koju si selektovo i onda kad je ubacis ona ti se prilagodi marginama u wordu i postane mala.
Okreni papir na Landscape i kopiraj tu shemu pa vidi hocel ti je smanjit.

Ja sam radio hiljadu stvari u koje sam kopirao sheme i bile su odlicne, orginalne, tako da ne vidim razloga da ni kod tebe bude tako.
Post Reply