slike pixeli

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
UNWANTED
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1251
Joined: 21-12-2005, 17:43
Location: hrvatska
Contact:

slike pixeli

Post by UNWANTED »

zanima me dali netko zna kako se zove iliu ako netko ima program za slike znaci kada slikam nekog i kada je taj udaljen onda mu se na kompu zumiram ga pa ga vidim u kockicam pa mene zanima dali ima netko nekakav program kji ispravlja te pixele da vidim ljepo sliku kao naprimjer murija kada nekog na sliki zumiraju pa kada se umjesto onih kockica pojavi ljepa slika

:roll:
JA NE PIJEM DOK VOZIM,JA STANEM I ONDA POPIJEM
-------------------------------------------------------
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Mozes probati sa photoshop-om efekat BLUR :D

Za neke inteligentnije programe koje ispravljaju sliku - ne znam... 8)
roby44
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 914
Joined: 27-10-2005, 23:49
Location: Hrvatska

Post by roby44 »

ne možes dodat pixele,to ne postoji. jedino mozes ublazit prijelaze izmedu pixela da ne budu bas preociti. i ima tih nekih inteligentnih programa koji nadomjestaju pixele ali ne vjerujem da toga ima u javnosti.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Sta omladini cine americki i kriminalisticki filmovi :D salim se :wink: ja isto mislim da ti je photoshop za to najbolji za drugo neznam :?

POZDRAV :D
buco

Post by buco »

Ma naravno da nema !!!! ni non public ni public , pa razmislite jednostavno kajom cete to matematickom analizom slike niske rezolucije dobit sliku vioke rezolucije !?? tj da pojasnim , detalje koje kamera nije zabiljezila zbog niske rezolucije nemoguce je izracunat . Moglo bi metodom komparacije na poznatim objektima npr nekom automobilu, avionu, flasi soka ... ali...to su prevelike baze za pretrazivanje i trajalo bi boga pitaj koliko ali samo na poznatim objktima i to bez "dodataka" npr ptica van se pos*ala na movu mecku i taj "detalj" se nibi moga izracunat jer tesko da bi ga takve baze sadrzavale :D . Jer da je tako zasto uopce kamera !?? kad se iz crne slike moze izracunat neka virtualna kao na filmovma "spasitelja svijeta" . Kao sto je i @stojke primjetia !
Prakticno nije moguce a ono s komparacijama se vec odavno koristi ali u kriminalistici, zastiti objekata i sl ali sve su to jako male baze u usporedbi s nekom "opcom" .
Mogu se prelazi dobro izracunat ali i za to je potrebno puno vremena tj sto kvalitetnije to vise vremena tj slozenija analiza predloska i racunaje piksela [ ukratko mnogo mocno racunalo ili puno slobodnog vremena].

Svatko tko je ikad u zivotu kreiarao bilo kakvu sliku za racunalo na razini 1 i 0 [ moze i asemblera] to zna i jasno mu je , nije jasno nekima koji se nikad nisu spustali na tako "primitivne" razine , copy/paste inzinjeri ima ih ko' pljeve !! :P i onima koji takve drze za strucnjake racunalnih tehnoliogija [ uglavnom pucanstvo] !! :? pa uz dodatak filmova , frka!! :D
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Program bi mogao napraviti clone susjednog pixela , tj. samo umnoziti pixele , mislim da bi se tako dobila dosta bolja slika
Post Reply