pcb wizard problem

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
ocibojekenje
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 17-02-2008, 16:59

pcb wizard problem

Post by ocibojekenje »

radim u pcb wizardu i sad me zanima stavio sam svugdje gdje treba znak ground -| ali kad mi radi plocicu ne zeli mi to sve spojiti, neznam kako da to oznacim da mi spoji gnd, i kad stavim tocke gdje se nesto spaja izvana (npr. zvucnik to mi ne stavi u semu)
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Post by Ford »

...savjetovao bih ti, da pokušaš sa nešta naj jednostavnijim shemama...kao na primjer BUBA SA 1 TRANZISTOROM. Pa ćeš vidjeti kako će ti to "pospajati" pa onda kreni ka tvojem projektu...uspjet će ti sigurno. Valjda si negdje napravio nekakvu "greškicu" u postavljanju elemenata ili slično...(dobro je malo eksperimentirati ) :wink:
liska
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 43
Joined: 17-03-2008, 16:01
Location: Sarajevo

Re: pcb problems

Post by liska »

ocibojekenje wrote:radim u pcb wizardu i sad me zanima stavio sam svugdje gdje treba znak ground -| ali kad mi radi plocicu ne zeli mi to sve spojiti, neznam kako da to oznacim da mi spoji gnd, i kad stavim tocke gdje se nesto spaja izvana (npr. zvucnik to mi ne stavi u semu)
i mene bas ovo interesuje
User avatar
Elektronicar
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 467
Joined: 19-01-2008, 17:05
Location: Balkan

Post by Elektronicar »

Pogledaj help programa treba da imas neke tutorijale.
_mirko_
Napredujem
Napredujem
Posts: 125
Joined: 31-07-2007, 07:46

Post by _mirko_ »

u eagleu se to zove "solder pad". za druge programe nazalost ne znam...
ocibojekenje
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 17-02-2008, 16:59

Post by ocibojekenje »

uzeo sam manju shemu sve pospajao na mjestim gdje dolazi ground (-||) ja sam stavio to i on naravno to nije pospajao
ocibojekenje
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 17-02-2008, 16:59

Post by ocibojekenje »

neznam uzeo sam jednostavnu shemu timera s ne555, i stavio sam ground simbol, no u shemi sve pospaja no nigdje ne spoji taj groun tako da ostane mi samo plus neam gdje ustekat 0, ne spoji mi je na 0 granu, help please lud sam!!
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Re: pcb wizard problem

Post by Ford »

ocibojekenje wrote:radim u pcb wizardu i sad me zanima stavio sam svugdje gdje treba znak ground -| ali kad mi radi plocicu ne zeli mi to sve spojiti, neznam kako da to oznacim da mi spoji gnd, i kad stavim tocke gdje se nesto spaja izvana (npr. zvucnik to mi ne stavi u semu)
Ja sam pokušao nacrtati jedan jednostavni prijemnik sa jednim tranzistorom, zavojnicom, promjenjivim kondenzatorom....zv, R. itd pa sam na mjestima koji idu na minus ili masu stavio simbol gnd terminal i radi sve OK, povezuje sve i naredi mi pločicu. Neznam zašto tebi neće. Pokušaj i ti tamo da promjeniš gnd sa gnd terminal i pogledaj onda. :wink:

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... _RX_01.jpg

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... _RX_02.jpg
Post Reply