C ++ (v 3.1)

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Dejan
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 02-01-2006, 02:54

C ++ (v 3.1)

Post by Dejan »

:o Treba mi naredba za slanje binarnog signala na paralelni port ??? :(
User avatar
Cizzy
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 35
Joined: 14-10-2005, 07:44
Location: All over world
Contact:

Post by Cizzy »

Treba ti funkcija koja ce to radit.Ona sama ce funkcionisat ako radis u DOS-u .Cim si u Windowsu trebas koristiti drajver za PP,pa sad vidi...
User avatar
Lukand
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 652
Joined: 10-01-2006, 11:29
Location: Croatia
Contact:

Post by Lukand »

zna li netko jer to i meni treba pa makar iz dosa ali bi ja programirao s C sintaksama
buco

Post by buco »

Pa ako se ne varam u compu je ionako sve binarno !! ostalo je samo stvar interpretacije binarnog koda !! mozes se posluit i modom za printer tj naredbama za print na LPT !! trebalo bi radit ! Dal ces printat jedan byte ili 2 000 0000 nije bitno ! Cudno da C/C++ programmer nezna te stvari !? Nemoj da te cuju kolege !! :D
D0 [pin0] ==1 D1[pin1]==2 ...D7[pin7]===128 [ provijeri pin raspored za D0--D7LPT bas i ne pamtim te stvari , procitam kad mi treba]. Ako si mislio na pojedinacno ukopcavanje bitova[pinova na LPT] , brisanje radis postavljanjem maske tj operaciom and ,naprimjer zelis pobrisat samo D7 izvsi operaciju and 0x7F nad data variablom za port [ umalo da kazem nad registrom] :P !!
Inace windowsXP bas i nevoli davat kontrolu nad portovima samo tako cak i s driverima , iz DOSa bi trebao radit za winXP raspitaj se postoje driveri naravno samo vidi za koje verzije C/C++ compilera !
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Evo ti programcic sto sam pisao prije 5 godina... Pisan je u Turbo C++ v3.0.

Sretno,
Trax

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... obrtaj.rar
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Uh covjek ovo trazio 07 Jan 2006 ... mislim da je do sad napravio 100 puta :D
buco

Post by buco »

"if(inport(LPT)==1)"
Sta to bi bila naredba za slanje na port [LPT] !? :D To stoji samo mi se cini da bi on posla nesto iz PCa u svijet !!!!! :P
program cita pin1 [D0] ceka 1 ili 0 s nekog senzora !!

tebi ce ic vijerojatno outport.....!
Bar ima o cemu razmisljat ! :D
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Pogledaj bolje u fajlu, ima i outport()...
buco

Post by buco »

da izgleda da sam reset porta preskocija !! :?
Skojim compilerom radis [ ja sam imao BC5 .. tako nesto vise nemam nista od tih alata ] !
User avatar
Lukand
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 652
Joined: 10-01-2006, 11:29
Location: Croatia
Contact:

Post by Lukand »

Ja mislim da bi bilo najlakše meni i tebi da ti samo postaš sve svoje programe u c/c++ s izlazima na LPT i ja æu nekako veæ to skužiti kako se radi

bok
buco

Post by buco »

Ako meni "govoris" svi moji programi za PC su izbrisani odavno [ Tpascal i C++ , iz DOSa ], ja se godinama ne bavim pisanjem programa za PC , jedino kad mi treba nesto na VB scripti doradit radi testa .
A zasto to pitas !??
Ako ne ... nista !
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Onaj program sto sam ti ja gore postavio, ce ti rjesiti problem. Ja sam to radio sa Turbo C++ v3.0 kompajlerom (TC.EXE) :) ...prije 100 godina koliko se sjecam...
Post Reply