Program za ukloniti rijeci iz pjesme

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Program za ukloniti rijeci iz pjesme

Post by denahv »

dali postoji i dali je moguće? nadam se da ste skontali. trebao bih neki program koji ukloni riječi iz pjesme i da bude samo muzika, znači kao karaoke.

THX :wink:
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

To je "mozda" samo teoretski moguce inace prakticno ne... :roll:
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

u nero wawe editoru ima opcija karaoke, nisam je probavao, mada ne verujem da je nesto preterano efikasna...
_mirko_
Napredujem
Napredujem
Posts: 125
Joined: 31-07-2007, 07:46

Post by _mirko_ »

znam da su prije postojali za to neki programi koji su se oslanjali na pretpostavku da je glas snimljen na oba kanala jednakom jacinom a muzika ne. ti programi su radili na principu da razdvoje kanale, onda jednom od njih okrenu fazu i spoje ih u mono pa se onda *teoretski* (znaci ako je pretpostavka da je glas "u sredini" tocna) zbrajanjem amplituda ponisti glas i ostane samo muzika. naravno, krajnji rezultat je rijetko kad bio zadovoljavajuc, i to iz vise razloga: prvo, nisu sve pjesme snimljene tako (kod nekih je glas pomaknut iz sredine, a kod nekih su i drugi instrumenti u sredini pa se i oni poniste); drugo, kvaliteta snimke je cesto dosta losija nakon takve obrade jer se mijenjaju glasnoce i drugim instrumentima (ako nisu bas snimljeni samo na lijevom ili desnom kanalu, sto je rijetko kad slucaj); trece, na kraju dobijes mono snimku (ovo mozda i nije veliki problem); a da ne spominjemo da mono izvornu snimku ne mozes obradivati na taj nacin.
ne mogu se sjetiti kako su se zvali ti programi (nesto tipa "karaoke mp3 converter"), ali znam da su tako funkcionirali. isto tako znam da to mozes napraviti rucno u programu audacity (koji je besplatan). pa eksperimentiraj. ako nista, zabavno je :)
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

@_mirko_, hvala na ovolikom postu, jasnije mi je :wink:

@pedja089, u neri ima taj wawe editor ali nema nikakvog efekta, probao sam sve opcije... al svejedno hvala :wink:

ma i ja kontam da to nebi bilo to kad bi se tako obrađivalo. ali to treba mom jednom legi koji me zamolio da mu to nabawim. i ja sam mu odma reko da neće biti to to al ajd. aj malo ću progooglati pa ću vidit šta nađem. :)
_mirko_
Napredujem
Napredujem
Posts: 125
Joined: 31-07-2007, 07:46

Post by _mirko_ »

ja sam to radio i odmah ti mogu reci da neces naci nista bolje nego sto mozes rucno u audacity-ju (neka me netko ispravi ako ima bolji ili jednostavniji nacin).
pogledaj ova dva fajla u arhivi --> http://www.mediafire.com/?yg1trj2j2xd . to je mozda i najbolje sto se moze postici ovom metodom (u pjesmi su u sredini osim glasa i bubanj i bas pa su i oni izgubljeni), ali ova snimka je savrsena za takvu obradu, tesko da ces uvijek nailaziti na takve...
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

ma care to bi bilo to! zvuk je zadovoljavajuć i ostao je dosta kvalitetan. ma meni važno da sam ja to nabavio i da je lega zadovoljan. hvala još jednom :wink:
User avatar
RIDIK
Napredujem
Napredujem
Posts: 125
Joined: 07-05-2008, 18:11

Post by RIDIK »

probaj so cooledit pro verzija 1.2
Post Reply