Eagle problem

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Locked
strujaaa
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 56
Joined: 24-11-2007, 19:48

Eagle problem

Post by strujaaa »

Imam problem u Eagle, (mogu reci da sam pocetnik) kad pretvorim uradjenu semu u pcb i kada podesim parametre ne poveze mi se sve sa vodovima, nego samo jedan dio. Da li neko zna zasto se to desava. Radim u eagle 4.14. Okacio sam fajl, pa ko poznaje Eagle valjda ce uspeti da mi ovo poveze, i pojasni u cemu sam gresio, jer ovo nije gotova sema.

Unapred hvala.

Extenzija fajla nije dopustena !

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... e_sema.zip
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

to ti je zato sto ne znas da koristis eagle...
Image
strujaaa
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 56
Joined: 24-11-2007, 19:48

Post by strujaaa »

ja jesam pocetnik u eagle, ali znam sta je sta i povezivao sam sve sa alatkom za povezivanje komponenti 100%. Kad sam pretvorio shemu u pcb shemu i kliknem da se sve poveze vidim mijenjanje kako se povezuju vodovi svi i onda ostane samo jedan dio povezan? Prikacio sam, shemu u eagle pa neka neko pokusa da poveze, da vidim da li je do programa ili do mene problem.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

meni je eagle prepoznao sve kao linije, sad sam ponovo otvorio i ok je.
problem je sto ti uopste nisi povezao displeje, probaj pomaknuti displeje i chip pa ces videti o cemu pricam
strujaaa
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 56
Joined: 24-11-2007, 19:48

Post by strujaaa »

E hvala ti na pomoci, sad sve funkcionise :) bio si u pravu vodovi nisu bili spojeni za displej kao ni za kolo. Hvala jos jednom.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

nema na cemu
Locked