Program za prepoznavanje sema

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Program za prepoznavanje sema

Post by stojke369 »

Da li postoji program koji moze da prepozna semu i da je preradi u pcb.Na primer ja imam neku semu ubacim u taj program a on mi izrutira plocicu. :roll: Kao sto ima program za prepoznavanje teksta ubacis mu pisani tekst a on ga prebaci u word.... :shock: :roll: :D
Firkragg

Post by Firkragg »

Možda postoji ali teško za "amatersku" upotrebu, to bi bio strahovito kompliciran i velik program, ni blizu tako jednostavno kao prepoznavanje teksta. Puno je jednostavnije lijepo uzeti i precrtati shemu :?:
buco

Post by buco »

Kao sto je recemo postoji , Cadence PSD xx , MentorGrafics su zaista u "ogromni" kad se usporede s jednim Protelom DXP ili jos bolje EAGLE-om . Onaj prvi je na 2 CDa onaj drugi na 1 CD mislim da su bili cak komprimirani.Ali to su programi za profesionalne dizajnere PCBa i ne samo PCBa jer imaju i auto cad u sebi i jedan "kup" raznih pomocnih aplikacija vezane na dizajn PCBa sheme to do tad zaista nisam vidjao kod nekih i razvikanijih Aplikacija za te namijene.Tom sam ja fino otvorio pogledao i zatvorio jer ne mislim se bavit dizajnom plocica a bogami se ima i sto ucit da bi se ovladalo takvom Aplikajom.
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

DA a jel ti programi baš mogu pretvorit recimo BMP ili skeniranu shemu u shemu 'razumljivu' kompjuteru? To mi za 'glupi' kompjuter izgleda kao dosta težak posao :?:
buco

Post by buco »

To ti cak i mali EAGLE moze !!! Nije komjuter bas tako glup pitnje je koliko je sposoban "dizajner" aplikacije.
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

Da skeniraš shemu i onda da kompjuter tu "škrabotinu" prepozna?
Nebi baš reko :oops:
Ili da nacrtaš u paintu nekakvu "shemu" i da on to prepozna iz slike :shock:
BA r sam tako shvatio što sojke traži, ako misli on nacrtat shemu onda je eagle super :P
buco

Post by buco »

Aplikacijica se zove BMP 2 EAGLE i nalazi se cak i u demo EAGLU 4.15 .
Ja je nisam probao jer mi nije trebala pa neznam koliko je to kvalitetno , ali mozes samo zamislit sto imaju ti pravi profesionalni Autocad programi za PCB dizajn . Kad otvoris takav jedan SW kao Cadence i odes u "odijeljak" za PCB dizajn tih "pod programa " za razlicite stvari u dizajnu plocice ima zaisata nevjerojatno puno kao i ogromnu bazu podataka itd...To jednostavno treba vidjet , a tko ima zelje i sanse da se nakon vjerojatno "duzeg" upoznavanja s Aplikacijom i nesto od toga kasnije i pocne ozbiljno radit jos i bolje.
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

Ta aplikacija vjerojatno pretvara točno eagleove sheme (bivše) iz BMPa natrag u sch. Nisam to probavao ali sumnjam da je prekvalitetno, inače bi program bio par stotina a ne par Mb.
buco

Post by buco »

Da vijerojatno si upravu sto se toga tice oko EAGLE 4 .
Pozdrav
Post Reply