Otpor i pad napona

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Otpor i pad napona

Post by ivan 2 »

Evo ljudi ja isprogramiro jedan program u qbasicu koji racuna otpor vodica i pad napona pri prenosu elektricne energije odnosno istosmjerne struje.
Program je slican onom Virtualx-ksovom programu za proracun duzine antene , radi i u MS - Dosu. Nije neko cudo programerstva ali kazem moze nekom dobro doc !!!

POzdrav svima na forumu.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... _OTPOR.rar
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

A ljudi dajte barem neku sugestiju ili primjedbu.
User avatar
defs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 14-04-2007, 16:21

Post by defs »

Gle nemoj se uvrijediti,al to kaj si napravio nije vrijedno komentara :?
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Post by Dariolo »

gle program nije nešto posebno, al trudio se vjerovatno jesi, trebo si ga malo ušminkat kad si to već radio, ja sam radio slične programčiće u školi, za neke proračune, mogo si mu dat izbor na kraju da ponovo računaš il da izađeš il tako neke sitnice! al za prvi program što ti je (predpostavljam) može valjat barem tebi za neke izračune nabrzaka
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

A dobro nije mi bas prvi program to mi je neki 10. Htio sam mu dodat boju da rezultati budu u razlicitim bojama al onda bolje ovako. Ovo da izađeš to je već napravljeno samo cu sad to za ponovno racunanje.
User avatar
defs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 14-04-2007, 16:21

Post by defs »

Gle nije fora to kaj nije usminkan i slicno, nego kaj je taj program beskoristan i preelementaran. To racunanje ti treaba skoro nikad,a i kad jednom zatreba vec ces lakse u glavi ili na digitron ovo izracunat. Kuzis sad imas mali milion tih formula iz elektronike, i za svaku formulu napises program.. pa di ces doci s tim...nadam se da si me shvatio... inace vidim da si pocetnik i s takvim sitnicama se pocinje, ali to nije vrijedno za objavljivat na forum na kojem vecina ljudi zna napisat programčine...
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Post by Dariolo »

ovakve programcice to ti je najbolje samo za svoju potrebu, neke formule koje ti cesto trebaju, sebi to slozis i imas
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

OK Defs ne mislim ja da ste vi glupi i da ne znate pisat ovakve programe.
Ja sam samo htio pomoci svima kojima je to potrebno. Ne mislim se pravit pametan jer znam da ima i pametniji od mene nego eto zelim pomoci onome kom je pomoc potrebna.
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Sori zabunom sam ovo ovdje bio postao.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Na dobar forum si postao, vezan jeste za programe. Sve ok.
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Otpor i pad napona

Post by Zez »

ivane 2, ne daj se obeshrabriti. Samo ti lijepo nastavi sa radom, nekako se mora početi. A skromnim komentatorima poručujem da je vjerojatno i B. Gates počeo odmah sa Windows 98 i naglo se proslavio i obogatio. Pozdrav!
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Pravio sam i ja prije takve programcice... da sam odustao sad bi pisali po nekom drugom forumu na nekom drugom sajtu :D
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Hvala vam ohrabljivanju
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Post by imocanin »

Jest da program izgleda vrlo jednostavan ali najbitnije je sa necime poceti programirati...a za prve korake u programiranju sam takodjer koristio qbasic,dok danas koristim razne jezike ovisno o stvarima koje programiram :lol: :lol:
Cirkus Kolorado :D
User avatar
schumo
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 24-10-2007, 21:09

Post by schumo »

Svaka cast na trudu jest da ce malo ko se koristit njime. I trebo bi malo da vise poradis na ovakvim programima i sko kaze moj skolski da ga malo usminkas. i napravis petlju da na kraju ne izlazi nego da mozes odabrat da se vrati ponovo na izracun. I jedna preporuka: trebo bi malo na neke modernije jezike jer qbasic je dobar za osnovu al u Visual basicu mozes puno ljepse odradit program i jednostavnije
Covjek je najsavrsenije bice koje svaka budala moze napravit.
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Hvala na potporama nego dal znas odakle mogu dawnloadat Borland Delphi bilo koja verija ali najmanje 4 pretrazio sam cijeli net i ne mogu ga nac jedino preko p2p ali mi je to malo nesigurno!
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Evo izasla je i 2 verzija programa! Ovaj drugi ne radi pod DOS-om ne pod WINDOWSOM! Sta mislite u cemu sam ga programiro!

Evo link:

http://www.freewebs.com/ibp-corporation/pad.html

Pozz!
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

u delfiju si programirao. Pa popravio si dizajn ali imas greski kada kliknes na uredu a nisi nista otkucao izbaci ti neke glupave poruke. Trebao si napraiti ti svoju poruku npr niste uneli vrednosti ili da zabranis kliktanje po dugmetu u redu dok nisu unete vrednosti.
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Ovako program nisam programiro u delfiju, nego u necem cem bi se najmanje nadali Liberty Basicu! Dado neznam kako da ono izvedem sto si rekao! Znam da sigurno mogu da naredim da ono dugme U redu ne postoji dak se ne upise sve ali neznam kako! I ovo sto sam naucio ovako praviti to sam naucio citajuci HELP! Razmisljao sam napraviti onako neku slikicu umjesto uredu recimo kvacicu ali dobro je i ovako! Ja sam sa Libertijem jako zadovoljan, jel ima neko da osim mene da u tom cudu programira!

Pozz!
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

Veruj mi prvi put cujem za taj program :D, mozda bi ti bilo bolje da si ga u vb napravio, tu bi ti znao pomoci.
Post Reply