Racunalna inteligencija

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Lukand
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 652
Joined: 10-01-2006, 11:29
Location: Croatia
Contact:

Racunalna inteligencija

Post by Lukand »

Može li mi tko objasniti (malo bolje meni nikako nejde) kako u eagle nakon unosa sheme da mi on sam napravi jednostrani PCB s ponekim jumpovima po potrebi ali da mi ne napravi crte nego ja bi to nazvao polje, a da ta polja razdijeli s crtama, tako da su linije najveće moguće širine ako to nemože može li onda barem jednostrano s jumpovima lijepo rasporediti???
User avatar
m.ivanovski
Napredujem
Napredujem
Posts: 110
Joined: 04-04-2006, 22:26
Location: Stip
Contact:

Post by m.ivanovski »

To mozes preko Electronics Workbench Multisim 8 u jednom sa Ultiboard7. Nacrtas semu u Electronics Workbench Multisim 8 i preneses u Ultiboard7(kliknes EXPORT to Ultiboard) pa kliknes START ULTIROUTE AUTOPLACE i djelove su smesteni.
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Post by cvele »

Kad nacrtas semu i pokrenes automatsko crtanje plocice u ovom prozoru moras za 16 bottom izabrati N/A i onda ce ti eagle uraditi jednostranu plocicu.


Image
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Racunalna inteligencija

Post by cvele »

Lukand wrote:...ali da mi ne napravi crte nego ja bi to nazvao polje, a da ta polja razdijeli s crtama, tako da su linije najveće moguće širine ako to nemože može li onda barem jednostrano s jumpovima lijepo rasporediti???
Za ta polja kako ti kazes, mislim da nema lijeka. Koliko ja znam to ti program nemoze sam uraditi (nisam siguran ali mislim da je tako) vec ti moras rucno na chanage i izabrati debljinu linije, itd....
User avatar
Lukand
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 652
Joined: 10-01-2006, 11:29
Location: Croatia
Contact:

Post by Lukand »

Možete li mi vi ukratko objasniti kako radite u eagle od ideje pa do razvijanja.

Evo kako ja:
- Prvo izradim si bazu elemenata jer mi mnogi ne odgovaraju iz one baze koja ide uz eagle. (oko sat i pol vremena)
- Nejdem radit shemu nego odmah board, učitam sve elemente koje sam napravio i njih spajam s linijama pa printam. Preskočio sam kada se sheme crtaju jer s njima nikad nisam na čisto, uvijek me nešto zeza, a ne volim autorouter zbog toga što ja mogu malo maštovitije napraviti da bude jednoslojna
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Kako u proteusu namjestiti jednostranu?
Post Reply