Potreban program da otvori .pcb file

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax

User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Potreban program da otvori .pcb file

Post by PRO_MILE »

Potreban bi je bilo koji program da otvorim .pcb fajl i da ga odstampam.


Hvala unapred!
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by bob4 »

Mile ; stavi taj fajl tu, da vidimo koji ti program treba :D
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by PRO_MILE »

Vec sam napisao gore program koji cita .pcb fajlove.
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by bob4 »

Imam ja 9 programa koji otvaraju .pcb
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by PRO_MILE »

Nisam pitao ko koliko ima programa vec koji program otvara .pcb fajlove.
Ako znas kazi ako ne idi u drugu temu pa troluj...
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by pedja089 »

Pod istom ekstenzijom postoji vise formata fajla. Tako da bez fajla ne mozemo znati koji program otvara bas TVOJ fajl. I da ti kaze neko koji program da probas, i kad probas ono ne radi, opet ces pljuvati po nama...
Uostalom, ako ces biti toliko drzak i nezahvalan, idi ti negde drugde pa pitaj strucnjake. A nas neznalice ostavi na miru...
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by Zez »

Upravo ti je rekao da zna 9 programa koji otvaraju datoteku sa tom ekstenzijom. Međutim, to ne znači da su u pitanju kompatibilne datoteke pa će ih otvoriti svaki od tih 9 programa. To, očito, ne znaš, ali znaš biti neugodan.

P.S. Eh pedja089 je bio brži.
Lijenost je iz raja izašla.
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by Emigrant »

malo više kulture , uljudnosti i poštovanja .... kudiš ljude od kojih tražiš pomoc .... stvarno drsko , nema šta .o bezobrazluku , cinizmu i aroganciji da i ne govorim .....
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by bob4 »

Nemojte tako naglo. Ja već par dana u prazno. Najprije tražim snagu, a sad fajl :shock:

Mile; nadam se da si shvatio. Postoji više programa za dizajniranje pločica koji otvaraju pcb ekstenziju. Znači; treba nam fajl da ga probamo otvoriti sa programima za crtanje pločica
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by bob4 »

http://www.electroschematics.com/2249/p ... -software/
+
Protel, Eagle, Tango, Wizard , Proteus, DipTrace, Cad, OrCAD, ....i dalje
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by PRO_MILE »

Ajde sad da pojednostavim stvari, fajl necu da delim i zato sam ponovo naglasio to u drugom postu.

@Pedja
Da mi je reko bilo koji probao bi i normalno nebi nikog kudio jel je bar probao da pomogne a ovako kad se stvorite tu 10 a od nijedno pomoci malo je reci da treba da vas kudim.

@Zez
Znam ali nemam drugog izbora u krajnjem slucaju skinucu svih 9 a vec 3 imam tako da je izbor manji...

@Emigrant
Ovde vec imamo uobicajan primerak nezadovoljnog coveka svojim zivotom kome smeta sve oko njega i zna samo da pametuje.

Ne vidim razloga da me toliko vredjas samo zato sto sam pitao koji program otvara .pcb fail i zato sto NECU da dam fail. Veoma je prosto znas neke programe navedes ih ja ti se zahvalim na pomoci, ne znas izadjes iz teme i uzivas.

Da li za tebe znaci kultura da se docepas tudjih radova? Ili sam ja drzak i bezobrazan zato sto necu da dam fajl. Da sam na tvom mestu procitao bi jos jednom to sto si napisao i dobro se razmislio...Sramota...



Pozdrav!
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by PRO_MILE »

bob4 wrote:http://www.electroschematics.com/2249/p ... -software/
+
Protel, Eagle, Tango, Wizard , Proteus, DipTrace, Cad, OrCAD, ....i dalje
Hvala bob4, to mi je trebalo.


Pozdrav!
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by bob4 »

Mile nisam te odmah shvatio; tj; nigdje ne vidim tu izjavu (je istina da sam jednooki; ali ???) da nečeš dati fajl zbog svoje tajnosti....
Ajde sad da pojednostavim stvari, fajl necu da delim i zato sam ponovo naglasio to u drugom postu.
Samo ti to riješi i nemoj se toliko jezditi; od tog zna čir da dođe :shock: I poštuj odgovore na tvoje pitanje; ili ga drugi put detaljnije objasni i zatraži pa možda dobiješ odgovor u drugom postu.
lp
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by niho »

Ovo je slatko:
Da li za tebe znaci kultura da se docepas tudjih radova? Ili sam ja drzak i bezobrazan zato sto necu da dam fajl. Da sam na tvom mestu procitao bi jos jednom to sto si napisao i dobro se razmislio...Sramota...
A ne znam ni u čemu sam radio ili ako je to radio neko koga znam zašto mi nije rekao u kom programu je rađeno. Jáko jako, jašta.
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by PRO_MILE »

@niho
Covek mi je dao fajl, i jednostavno necu da ga zovem za gluposti. Imam internet pa mogu da se raspitam za program.


Ne volim da ulazim u diskusije koje nicemu ne vode ali eto da sve bude cisto i razjasnjeno...
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by Emigrant »

PRO_MILE wrote:Ajde sad da pojednostavim stvari, fajl necu da delim i zato sam ponovo naglasio to u drugom postu.

@Pedja
Da mi je reko bilo koji probao bi i normalno nebi nikog kudio jel je bar probao da pomogne a ovako kad se stvorite tu 10 a od nijedno pomoci malo je reci da treba da vas kudim.

@Zez
Znam ali nemam drugog izbora u krajnjem slucaju skinucu svih 9 a vec 3 imam tako da je izbor manji...

@Emigrant
Ovde vec imamo uobicajan primerak nezadovoljnog coveka svojim zivotom kome smeta sve oko njega i zna samo da pametuje.

Ne vidim razloga da me toliko vredjas samo zato sto sam pitao koji program otvara .pcb fail i zato sto NECU da dam fail. Veoma je prosto znas neke programe navedes ih ja ti se zahvalim na pomoci, ne znas izadjes iz teme i uzivas.

Da li za tebe znaci kultura da se docepas tudjih radova? Ili sam ja drzak i bezobrazan zato sto necu da dam fajl. Da sam na tvom mestu procitao bi jos jednom to sto si napisao i dobro se razmislio...Sramota...



Pozdrav!
sva sreca pa NISI na mome mjestu . a vjeruj mi , nebi ni želeo da budeš . a ono što sam ti napisao , sve do i poslednje reči stoji . nisi naveo da fajl NE želiš podeliti , a odgovore si dobio , samo što nisi uradio ono što ti se predlagalo .... a koja korist bi mi bila ako objaviš nacrt pločice , ako nema prateceg texta ... nema spiska elemenata ... opisa rada uredjaja , namjene .... misliš da mi ovdje imamo vremena i volje igrati se Poaroa ili mister Holmsa ?

sledeci put se potrudi malo opširnije obrazložiti svoje pitanje ....

a stobom necu polemizirati što je to pristojnost , kultura , .... jednostavno , to je ispod mog nivoa . kažeš da nisi drzak , nisi bezobrazan ..... onda cu ti rec samo jedno ... poštuj ljude od kojih tražiš pomoc . što se mene osobno tiče , ako vec ne poštuješ mene kao čoveka , poštuj barem moje godine .

ovime je za mene sve AD ACTA. hvala .
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by bob4 »

Mile; jel riješeno?
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3507
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by trax »

Otvara Mile redom dok ne uspije... :D
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by Emigrant »

možda do božica i uspije .....
User avatar
Mirza H - MSETS
Napredujem
Napredujem
Posts: 117
Joined: 14-06-2009, 11:14
Location: Bosnia and Herzegovina
Contact:

Re: Potreban program da otvori .pcb file

Post by Mirza H - MSETS »

Što rek'o bi Davor Sučić: Go Mile go!
btw većinu.pcb fajlova sam otvarao sa express pcb...
Ako imaš težak zadatak, daj ga lenštini - on će sigurno naći lakši način da ga uradi.
https://welder.ba | https://welder.digital | https://www.proffice.ba
Post Reply