Program za simulaciju/izračun, detaljnije u temi

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Anes Sprecic
Posts: 7
Joined: 15-02-2014, 15:53

Program za simulaciju/izračun, detaljnije u temi

Post by Anes Sprecic »

Trenutno radimo tranzistorske pojačivače u školi, podosta sam razumio kako sve radi i to me malo zaintrigiralo i potaklo na više istraživanja i igranja sa raznim varijablama da vidim šta će se desiti. Imam plan da napravim program u koji uneseš osnovne varijable (Ucc, Uce, Rc, Rb.. itd.) na osnovu kojih će moj program izvršiti izračun i nacrtati karakteristiku tog tranzistora sa radnom tačkom, pravom, promjenom ic i uce itd... Imam nekog osnovnog programerskog iskustva sa C# a mogao bi brzo shvatiti i neki drugi jezik. Moje pitanje je program odnosno jezik u kom bi ja ovo mogao da napravim, snimim, donesem u školu gdje samo unesemo podatke i dobijemo karakteristiku.
Mislio sam koristiti Visual Studio sa C# ili čime već se prave Windows aplikacije, ali opet nisam siguran. Ako imate nekih preporuka, volio bih da ih čujem. Hvala unaprijed.
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: Program za simulaciju/izračun, detaljnije u temi

Post by arcom »

Skini si Visual Studio Express, besplatan je i u njemu imas VB.NET i C# pa koristi koji ti je jednostavniji. Mislim da ti je to najjednostavnije.
Post Reply