Arest 7

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Robot
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 08-05-2012, 05:35

Arest 7

Post by Robot »

Pozdrav!
Svakog puta kad u Arestu ucitam shemu i stavim da mi spoji komponente program ih spoji na obje strane pcb plocice a meni treba samo sa jedne strane! Moze li se to kako namjestiti da spaja samo s jedne strane ili da skinem neki drugi bolji program za to?? :azdaja: :azdaja:
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Arest 7

Post by elektor »

Kakav Arest 7, nikad čuo za to :roll:
Ti misliš na Preteus koji se sastoji iz 2 dijela ISIS je za sheme i simulaciju, a ARES za izradu pločica.
Sa problemom ti ne mogu pomoći pošto u Proteusu radim samo simulacije, za izradu pločica mi je puno bolji Eagle. Nije previše kompliciran i kad se malo ispraksiraš možeš raditi veoma brzo, brže nego u Proteusu..
Robot
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 08-05-2012, 05:35

Re: Arest 7

Post by Robot »

Ja sam probao u Eaglu raditi sheme i napravio sam, ali nism mogao skuziti kako se rade plocice!
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Arest 7

Post by elektor »

Imaš na forumu uputstvo na našem jeziku...
Robot
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 08-05-2012, 05:35

Re: Arest 7

Post by Robot »

Ali kad sam stavio da spoji komponente program (eagle) je spojio isto na obe dvije strane moze li se to kako deaktivirati da ne spaja na dvije nego samo na jednu stranu!
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Arest 7

Post by elektor »

Naravno da se može isključit, piše u uputstvu i kako....
hint: prouči malo opcije kad odabereš autoruth nešto moraš postaviti na N/A..
Sam autoruther bi trebalo izbjegavati i ručno vući vodove, tako da ako hoćeš dobro obavljen posao moraš se ipak malo više potruditi od kliktanja na autoruth...
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Arest 7

Post by pedja089 »

Bolji hint: Zaboravi da autoruter postoji, ako hoces da ti plocece budu iole dobre i da rade kako valja :!:
Post Reply