PicBasic problem pri kompilaciji

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

PicBasic problem pri kompilaciji

Post by PRO_MILE »

Instalirao sam sve sto je potrebno preko Run as administrator, i palim program tako, ali uvek izadje ovo na kraju sta god odkucam...

Image






Hvala Unapred
Pozdrav
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by Kukinjos »

Vjerojatno imaš win7, a oni baš i ne vole da korisnici svugdje črčkaju, posebno ne u Program Files ili Program Files(x86). Pokušaj otvorit u svojim dokumentima ili na desktopu novi folder npr. PBP, i tu stavi primjere i svoje source file-ove, pa će vjerojatno ići. :wink:
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by PRO_MILE »

Da imam win7, pre mi je radilo secam se, pa sam reinstall win i evo sad zeza, a probao sam sad i na desktop i u dokumenta isto nece...



pozz
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by Kukinjos »

Pogledaj gdje se instalirao PBP. Možda mu je preduga putanja, ili ne može shvatit one zagrade (x86). Pokušaj deinstalirat i ponovo instalirat u C:\PBP3, i svakako ti treba MPLAB uz to.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by PRO_MILE »

Uradio sam reinstalaciju i to sam i verzije menjao, uvek stoji na C:\PBP3



Ne znam stvarno sta bi moglo da bude problem...



Pozz
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by Kukinjos »

Hmm, teško mi je bilo što reći sad, ovako napamet. Možda ima neko pametniji, koji se sreo s istim problemom, ja nemam trenutno ideje. :(
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by niho »

A da ga probas instalirati na stik.
User avatar
LegoMan4
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 09-05-2012, 21:47
Location: split

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by LegoMan4 »

imao samn isti problem na windows 7. samo otvori novu mapu (projekti) u lokal disk c i tamo spremaj sve projekte.
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by WhiteHead »

Ljudi mene je zadnjih mjeseci PBP prosto rasturao, mislio sam skroz odustati od tih za*****cija u smislu "star sam ja za ova nova s**nja".
Naime neki programi u nekim uređajima su mi počeli "zakivati" ili ulijetati u neke nepostojeće petlje, a neki su skroz prestali raditi. Bilo me stid postaviti pitanje ovdje jer bih sam sebi djelovao nesuvislo.
Jednu mašinu u tvornici sam bio ugasio jer ni uključivanje WDT nije pomagalo u povremenom zakivanju programa.
Uzrok otkriven prije 10-ak dana: Nekada sam s početnog PBP 2.44 prešao na 2.60 i nakon updatea ili nadogradnje programa počinjali su problemi.....
Vratio sam na ver. 2.44 i sve je proradilo.
Koristim Win7, možda sam trebao "čekirati" one opcije "run as administrator" i sl. i možda bi i 2.60 bio OK.
Možda, nemam volje da eksperimentišem, jer sve je prolazilo s velikim OK.... nigdje ni pri kompajliranju niti programiranju nije javljalo nikakvu grešku....

Inače ovo kod @PRO_MILE-a je read only folder, treba probati na disk D: (ako ga ima) ili stik kako mu je @Niho preporučio.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by PRO_MILE »

Sve sam probao stavljao na D, na stik, pravio virtual Xp tu je pisalo out of memory...


Pomagajte moram da napisem program, a nikako ne mogu da dobijem hex!!




Pozdrav
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by niho »

Ako je hitno idi kod nekoga ko ima stari komp, zamoli ga i instaliraj PBP kompajliraj svoj program, upiši kod a potom sve deinstaliraj. To će trajati par minuta i valjda imaš nekog prijatelja blizu da ti dozvoli odraditi to. Možes otici i do neke osnovne škole (tamo su stari računari a i nastavnici nemaju pojma, kako rece Mbruck, pa ti nece praviti problem ni prepreke da to odradis :)
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: PicBasic problem pri kompilaciji

Post by PRO_MILE »

niho wrote:Ako je hitno idi kod nekoga ko ima stari komp, zamoli ga i instaliraj PBP kompajliraj svoj program, upiši kod a potom sve deinstaliraj. To će trajati par minuta i valjda imaš nekog prijatelja blizu da ti dozvoli odraditi to. Možes otici i do neke osnovne škole (tamo su stari računari a i nastavnici nemaju pojma, kako rece Mbruck, pa ti nece praviti problem ni prepreke da to odradis :)

Uspeo sam da ga pokrenem, jos pre neki dan, ubacio sam MicroCode Studio 4. i PBP 2.6 Full, MCS sam instalirao na C (putanju koju on zeli), PBP je direkto na C, i sve sto radim mora da bude na C sto blize root-u. Ja sam napravio folder na C i tu drzim projekte(ako nije na C tj. sto blize root-u nece da radi)...

I za sad radi odlicno!


Pozdrav
Post Reply