Circuit wizard - problem!!!

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Kurijera2000
Napredujem
Napredujem
Posts: 146
Joined: 06-05-2012, 11:21

Circuit wizard - problem!!!

Post by Kurijera2000 »

Evo ovako imam sljedeći problem!!
Procitao sam na ovom forumu da je najbolji program za crtanje i simuliranje shema Circuit wizard, ali kada ga skinem i pokrenem ja nacrtam shemu i kada pretisnem Run mi pise da se sheme ne mogu simulirati u demostraciskoj verziji programa! Ja sam trazio po net-u i pronasao same za skinut demostracijske verzije programa!! :azdaja: :azdaja:
Zna li netko gdje mogu skinuti taj program, ali cijelu verziju ili mozete napisati neke druge programe za simuliranje shema!! :)
Hvala unaprijed!!! :ohno:
Sta rec?
User avatar
StereoBucket
Napredujem
Napredujem
Posts: 129
Joined: 21-04-2012, 21:42
Location: Republika Srpska - Banja Luka

Re: Circuit wizard - problem!!!

Post by StereoBucket »

Potrazi c*ack.
Ili kupi program.
"Da li je priroda velika mačka?
Ako jeste,ko je vuče za rep?"-Nikola Tesla
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Circuit wizard - problem!!!

Post by elektor »

Circuit wizard nije ni blizu najboljem programu za simuliranje i crtanje pločice već je samo jako jednostavan. To je gotovo jedina njegova prednost pošto mu je baza komponenata minijaturna, te ne postoji simulacija mikrokontrolera.
Cijelu verziju ti je najjednostavnije skinut preko torrenta...
User avatar
Kurijera2000
Napredujem
Napredujem
Posts: 146
Joined: 06-05-2012, 11:21

Re: Circuit wizard - problem!!!

Post by Kurijera2000 »

Pa koji je onda najbolji program za simulaciju sheme, a program crtanje pločica već imam!!!! :azdaja: :ohno:
Sta rec?
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Circuit wizard - problem!!!

Post by Maki »

Ne postoji bolji program od eksperimentalne plocice , kupis takvu manju plocicu i komponente i isprobavas . Tako ces najvise nauciti i najkvalitetnije . Al ak si bas zapeo za program sorry onda ti nemrem pomoc :(
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Circuit wizard - problem!!!

Post by elektor »

Za tebe i tvoje početničko znanje je Circuit wizard sasvim dovoljan, igraj se malo u njemu sa osnovama elektrotehnike i osnovnim zakonima, op ampovima, osnovnim logičkim krugovima i ledicama.
Što se tiče malo ozbiljnijih programa za simulaciju pogledaj malo tu po forumu već je sve rečeno. Za mikrokontrolere je meni najbolji proteus.
Post Reply