Oshonsoft PIC Basic -pomoć oko LCD-a

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Oshonsoft PIC Basic -pomoć oko LCD-a

Post by Gromit »

Pomoć!

Pretražio sam već forum (kolko sam imao živaca :azdaja: ) ali nisam našao rješenje - ako IPAK ima negdje odgovor na moje pitanje, neka me moderatori preusmjere i izbrišu ovaj topic.

Pitanje: kako mogu u Oshonsoft PIC Simulatoru podesit izlazne pinove za LCD po svojoj volji? Sve sam isprobao, ali izgleda da se može samo odabrat jedan port za data linije (4-bitni interface), a DB0 do DB3 su već predefinirani, tj. ne mogu ih rasporedit drukčije - npr. da DB0 bude na Portu B pin 2, DB1 na pinu 7 itd, a ne samo po defaultu DB0=pin 0, DB1=pin 1... DB4=pin 4 (od porta B recimo). U BASCOMU se na primjer mogu podešavat te linije (kao i E, RW, RS) čak po različitim portovima, ali on je nažalost samo za Atmele.
Ako se to ne može u Oshonsoftu, molim preporuku za neki drugi BASIC compiler koji to može po mogućnosti sa simulatorom. Proton Basic? Baš sam ga skinuo (sa medicinom) ali se bojim da ne s**bem već instalirani Proteus ISIS (cijela verzija) sa demo verzijom koja ide uz Proton!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
Post Reply