Target 3001

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Jeshua555
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 11-12-2011, 22:30

Target 3001

Post by Jeshua555 »

Imam problem sa programom za izradu štampanih pločica. Prije sam imao instaliranu verziju 14 i kod printanja je bilo sve u redu, lijepo su se vidjeli vodovi i sve ostalo. Prije nekih mjesec dana sam instalirao verziju 15 i kod printanja imam jedan problem. Vodovi su mi prikazani kao tri jako tanke linije (jedna linija se proteže po sredini voda, a ostale dvije do nje). Kada to isprintam naravno vodovi na pločici (kada ju izjetkam) mi se ne vide.
Da li je netko imao sličan problem i kako ga je riješio?
Kako u tom programu Targetu, verziji 15 podesiti da vodove na pločici prikazuje kao pune debele linije? Pokušavao sam u njemu svašta, ali nisam uspio promijeniti prikaz vodova.
Svakome uneprijed hvala. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Jeshua555
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 11-12-2011, 22:30

Re: Target 3001

Post by Jeshua555 »

Buduči da su mi riječi pobrkane u prijašnjem postu, pisat ću novi.
U verziji 14 sam mogao normalne vodove isprintati na termofoliju, no sa verzijom 15 to nemogu. U verziji 15 su mi vodovi prikazani kao tri jako tanke linije (jedna linija se proteže po sredini voda a ostale dvije uz rub voda), i naravno kada isprintam predložak sa njime nemogu osvjetliti pločicu, jer bi se kod jetkanja gotovo sav bakar skinuo sa pločice. Pogledajte sliku bit će Vam jasnije o čemu govorim.
Pokušavao sam mijenjati izgled vodova u targetu, ali nisam ništa uspio napraviti.
Znade li tko kakovo rješenje? Da li je tko imao sličan slučaj?
Molim Vas pomognite mi. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Attachments
Target V15.png
Target V15.png (5.18 KiB) Viewed 2251 times
Jeshua555
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 11-12-2011, 22:30

Re: Target 3001

Post by Jeshua555 »

Trebao bih da mi malo napišete o iskustvu sa targetom.
Kod projektiranja pločica da li ostavljate prstenove oko nožica onakvima kakovi su u programu ili ih povečavate? Ako povačavate debljinu prstenova, zanima me koliko je to otprilike. Ja sam jednom povečao debljinu prstenova i pločica mi je izgledala kao da je prepuna kuglica od lema.
Hvala vam unaprijed. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Jeshua555
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 11-12-2011, 22:30

Re: Target 3001

Post by Jeshua555 »

Kako pločicu iz Targeta 3001! V15, staviti u gerber datoteku? :oops: :oops: :oops: :oops: Možda netko zna, a da je spreman malo pojasniti? :oops: :oops: :oops: :oops:
Post Reply