Prebacivanje iz Eagle 5.11 u PDF

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Prebacivanje iz Eagle 5.11 u PDF

Post by mega162 »

Za prebacivanje iz egale 5.11 u PDF koristim inače Primo PDF, i sve bilo super. Sad istu plocicu prilikom prebacivanja upropasti, tj. tekst uveća i to na krajevima dok je u sredini dobro. Cim smanjim font je dobro (ali to nije rješenje).... Isto dobivam i s Adobe PDF kreatorom.

U čemu je problem?

Pitanje + :

kak treba podesiti 'SCALE' u eagle-u da printa 1:1? Kaj ide pod 'Scale factor' a kaj pod 'page limit'?

Edit: Eagle-ov 'print to file' dobro razvuče font, ali mi to nije htelo otvoriti u kopiraoni...
User avatar
luchni
Napredujem
Napredujem
Posts: 103
Joined: 05-06-2011, 13:49
Location: Hrvatska/Osijek

Re: Prebacivanje iz Eagle 5.11 u PDF

Post by luchni »

Kod mene je od prvog dana scale factor postavljen na 1, a page limit na 0 i sve šljaka kako treba. Ne kužim zašto koristiš neki eksterni program (koji je vjerojatno uzrok problema) za printanje u pdf fajl kad Eagle posjeduje tu mogućnost.
[Luke:] I can’t believe it. [Yoda:] That is why you fail.
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: Prebacivanje iz Eagle 5.11 u PDF

Post by mega162 »

pa velim, zato jer mi taj file koji eagle napravi (PDF) nije htel otvoriti komp u kopiraoni... sad dal je uzrok tomu stik i kopiranje ili je do file-a, ne znam....

Dal je neki extra program uzrok, moguće ali do sad je radilo.... :roll:
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Prebacivanje iz Eagle 5.11 u PDF

Post by elektor »

Ako ne uspiješ riješit to za pdf postoji drugi način. Eagle ima opciju export.
Znači odeš u File-Export i odabereš Image. U izborniku odabereš gdje želiš spremiti fajl, obilježiš monochrome i namjesti rezoluciju. Što je rezolucija veća slika bolje ispadne. Nakon što napraviš tu sliku kopiraj je i zalijepi u word. Slika bi trebala biti prave veličine, ali je ipak isprintaj jednom za probu.
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: Prebacivanje iz Eagle 5.11 u PDF

Post by mega162 »

mogu i tak... sad vidim kad tekst okrenem za 90 stupnjeva ovaj dobro napravi pdf...

Usputno pitanje da ne otvaram novu temu: dali postoji opcija da tekst stavim na linije pa da isti bude negativ, tj da na liniji bude 'izrezani' taj tekst... ?
Post Reply