Eagle,Protel ...

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Deeda
Posts: 7
Joined: 24-09-2010, 23:12
Location: Banja Luka
Contact:

Eagle,Protel ...

Post by Deeda »

Pozdrav,nov sam u svijetu elektronike ... zanima me koji od ova dva programa je bolji,jer imam problem sa crtanjem na stampanoj ploci,zapravo ne znam kako se to radi,pa da li to može program da uradi,npr,ja postavim elemente kao na šemi povezano sve,i da mi program to uradi...

Još nešto,ako bi neko mogao da mi postavi linkove za download ta 2 programa...skinuo sam Altium Designer DXP,ali je bio problem oko 5-og linka,instalirao sam,i neće da radi nešto...neku Catastrophic Failure izbacuje...

I da li programi mogu na Win 7,jer koristim taj operativni sistem?

Pozdrav,hvala na pomoci! :D
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Eagle,Protel ...

Post by niho »

Koristim i jedan i drugi i oba su dobra. Ako mi treba na brzinu pločica a da moram crtati shemu onda mi je sigurnije da koristim Eagle. Autoplacer ne koristim jer imam light verziju a i draže mi je da sam rasporedim elemente kako ja hoću. Msm da ćeš brže naučiti Eagle imaš i tutorijal na "našem" jeziku dok je protel složeniji i ne bi bilo zgoreg kad se "uhodaš" sa CAD verzijom Eagla proučiš i Protel :)
Light verziju Eagla može besplatno skinuti sa njihove stranice eagle
User avatar
Deeda
Posts: 7
Joined: 24-09-2010, 23:12
Location: Banja Luka
Contact:

Re: Eagle,Protel ...

Post by Deeda »

Znaci mogu nacrtati semu kako sam dobio da radim npr. u skoli,u programu,i on mi izbaci kako na ploci treba da izgleda??? :D
Hvala !
Post Reply