gerber u g-code

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
grunf
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 19-04-2008, 14:22
Location: Cvjećara

gerber u g-code

Post by grunf »

sta vi koristite za ovu konverziju, kod mene circuitcam ne uspjeva, a s kcam- om, ne stignem probat?
kikici1
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 14-03-2010, 09:27

Re: gerber u g-code

Post by kikici1 »

Najlakše je iskoristiti dxf ako ti ga program može exportirati pa u nekom od pravih cad cam programa napraviti g kod, ostalo jednostavno ne radi. Slučajno radim u firmi gdje imamo 17 cnc strojeva i nikad nikome nije uspjelo pogoniti ama baš ništa gerberom. Gerber su gole koordinate linija, a za g kod treba puno više informacija, a da ne spominjem posprocesor za određeni tip stroja i ine probleme. G kod sam po sebi se razlikuje od upravljanja do upravljanja. Osnovne komande su uvijek iste ali ciklusi i ostalo, a i sama sintaksa su različiti. Ja radim na Fanuc-u i Haas-u i te razlike su očite. Mach 3 opet nešto svoje.
User avatar
grunf
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 19-04-2008, 14:22
Location: Cvjećara

Re: gerber u g-code

Post by grunf »

Pazi mogu exportovat i gfx i NC drill i gerber, ali kad gfx importujem u MACH3 on mi crta vodove a meni treba nesto sto se zove "PCB Isolation Routing" dakle da mogu skidati onu izolaciju oko vodova na PCB-u, e sad sam valjda malo bolje objasnio problem, jel moguce to napraviti kroz gfx fajl?
User avatar
grunf
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 19-04-2008, 14:22
Location: Cvjećara

Re: gerber u g-code

Post by grunf »

http://buildyourcnc.com/PCBIsolationRouting.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

mislim da je ovo najjednostavnije rjesenje!
Post Reply