Predlozi

Ako imate problema sa forumom, prijava, logiranje, cookies i slično, ovdje se obratite ili pronađite rješenje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Predlozi

Post by pedja089 »

Kad smo kod brisanja, i sredjivanja postova ja ne mogu pobrisati sve koliko Slavko MK moze nasrati. Od njegovih postova sam digao ruke...
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

Primio moderatorske funkcije i bacam se na posao posle rucka :) buhahahahahahah bicu baba roga :D shalim se naravno ;)
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

A pedjo pogledaj u sheme tek koliko ima dupliranih postova i istih pitanja :) a za ovo cemo da se dogovorimo brisanje gluposti i slicno. Ajde molim te poshto samo imam mod funkcije na Gotovi projekti prebaci iz projekti u izradi ono moje SMPS 12 to +/-35 da posredim u gotove projekte :D
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Predlozi

Post by Feko »

ovakav elan sam ja imao kad sam počeo raditi na radiju. Šta 8 sati :?: bio sam tamo cijeli dan (i noć :ohno: )...a sad jedva čekam da zbrišem doma :wink:
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

Znam feko nadam se da cu da istrajem :D
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Predlozi

Post by Feko »

pedja089 wrote:Kad smo kod brisanja, i sredjivanja postova ja ne mogu pobrisati sve koliko Slavko MK moze nasrati. Od njegovih postova sam digao ruke...
da, na to se odnosi ova moja recenica:
Feko wrote:..Ja čim vidim da je neki član otvorio 10 raznih topića sa pitanjima...više uopće i ne čitam i otvaram njegove teme......
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: Predlozi

Post by mega162 »

pedja089 wrote:Kad smo kod brisanja, i sredjivanja postova ja ne mogu pobrisati sve koliko Slavko MK moze nasrati. Od njegovih postova sam digao ruke...

zašt nije dobio ban?
User avatar
kizbaja
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 904
Joined: 18-11-2010, 15:26
Location: Croatia, Rijeka

Re: Predlozi

Post by kizbaja »

dajte mu jos jednu sansu jer ipak je popravio ono napajanje za satelitsku il za sta vec
sad sljede slike njegovog rada jer ima sve informacije da bi mogo nesto napravit
ako umjesto slike okaci pitanje, zna se ...
Nikad briga, nikad stres, pijte samo Kraš Express
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

mega162 wrote:
pedja089 wrote:Kad smo kod brisanja, i sredjivanja postova ja ne mogu pobrisati sve koliko Slavko MK moze nasrati. Od njegovih postova sam digao ruke...

zašt nije dobio ban?
A zashto mega ti nisi dobio ban? Koliko mene secanje sluzi zasluzivao si ga u mnogo navrata :)
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

Pedjo zashto nemam nigde opciju move? imam copy/paste/resync i nigde nema standardno kao na drugim forumima one ikonice koje dobijash kao mod?
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Predlozi

Post by pedja089 »

Dobio 3 bana, na po 1 dan...
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: Predlozi

Post by mega162 »

A zashto mega ti nisi dobio ban? Koliko mene secanje sluzi zasluzivao si ga u mnogo navrata :)
kojih to navrata?

ja sam imal samo jednu glupu temu koja je imala 10-tak stranica, nisam svaki dan otvaral teme i pital isto :)
User avatar
sindja1204
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 792
Joined: 03-05-2009, 11:57
Location: Beograd

Re: Predlozi

Post by sindja1204 »

@[eDo], cestitam ti na novoj funkciji.Nemoj samo da brises sve gluposti. Nece biti vise tako zanimljivo. :)
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Predlozi

Post by stojke369 »

Sto se tice ciscenje i presredjivanje foruma... bilo je toga mnogo sto smo morali Pedja i ja da odradimo ali naravno stalno se gomilaju nove teme i to mora da se isprati a svi imamo i svoje privatne poslove pa ne stizemo toliko da se posvetimo svemu tome. A zamislite kako izgleda kad treba da se ceo dan lista forum i brisu gluposti i izjave koje nemaju veze sa mozgom :D

Sa druge strane buduci da smo stalno u kontaktu Trax, Pedja i Ja uvek tezimo i dogovaramo se da ispadnemo sto vise fer sto se tice banovanja, opomena i ostalog ... sve to nekako treba izbalansirati a to je bas ovo sto Pedja hoce a nekom skrene paznju na popravku ponasanja pa banuje na po 1 dan i opominje na PP i opet ga tolerise posle 3 banovanja jer gledamo da sto vise ispadnemo ok i da nam forum radi sto bolje a ne da budemo babaroge :)
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Predlozi

Post by Doma13 »

Po meni bi bilo najbolje da svi novi na forumu nemogu nista komentirati,niti otvarati topic dok se ne predstave.

I slazem se sa edo-vim prijedlozima :wink:
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

Samo [eDo] da bude babaroga :P
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Predlozi

Post by Doma13 »

Hahaha zasto babaroga ?
User avatar
zigzag9
Napredujem
Napredujem
Posts: 193
Joined: 06-06-2011, 23:35
Location: HR

Re: Predlozi

Post by zigzag9 »

stojke369 wrote:Sto se tice ciscenje i presredjivanje foruma... bilo je toga mnogo sto smo morali Pedja i ja da odradimo ali naravno stalno se gomilaju nove teme i to mora da se isprati a svi imamo i svoje privatne poslove pa ne stizemo toliko da se posvetimo svemu tome. A zamislite kako izgleda kad treba da se ceo dan lista forum i brisu gluposti i izjave koje nemaju veze sa mozgom :D
Ovo se lako riješi, angažira se još par moderatora, i da naprave reda. Trenutno stanje je takvo da postoji gomila tema koje na spadaju u rubrike gdje bi inače trebale spadati

Ljudi se jednostavno premalo trude da opišu što im treba, daju premalo podataka o problemu, a kod prodaje bubnu "prodajem kondenzatore", pa se misli. Smatram da takav način nije dobar, već da bi se sustavno trebalo poraditi na povećanju kvalitete foruma. Posebno kritično kod "razmjene komponenti" i "elektro linkova"..

Mislim da se treba napraviti nekakav "template" posta za rješavanje kvarova. Znači, obavezno navesti: točan model uređaja, tip uređaja, simptome kvara, eventualne zaključke itd.

Dalje.. nema sticky tema po forumu, kao ni ČPP (FAQ), što bi posebno koristilo kod rubrika tipa PIC, AVR.. (kako početi: koji programator, koji jezik, gdje skinuti, gdje kupiti, itd.). Iz tog razloga se stvara velik broj duplih tema.

Ima toga još, al od ovoga bi se moglo krenuti.
User avatar
Doma13
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 23-02-2012, 13:25

Re: Predlozi

Post by Doma13 »

zigzag9 svaka cast veoma pametno i mudro misljenje u potpunosti se slazem s tobom,no vidjeti cemo dali hoce trax htjedi dodati par moderatora mozda da se napravi natjecaj za moderatora. :)
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Predlozi

Post by [eDo] »

Administrator/Moderator funkcije se ne dodaju tako lako bar po meni. Najbolje je funkcije dati najstarijim i naj aktivnijim clanovima :) A takvih je malo...

Odavno sam predlozio ciscenje kompletnog foruma i neaktivnih clanova ali je to mnogo ogroman i zahtevan posao za tako malo ljudi...
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
Post Reply