Pomoc oko povezivanja kontrolera

Rasprava o AVR mikrokontrolerima, AVR projekti i drugo vezano za AVR...

Moderators: pedja089, stojke369, trax, InTheStillOfTheNight

User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Pomoc oko povezivanja kontrolera

Post by bob4 »

evo; sa sajma igračaka Ivanić Grad
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=595B7E6C
Mitiki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 07-04-2017, 18:08

Re: Pomoc oko povezivanja kontrolera

Post by Mitiki »

bob4 wrote:Prvo pitanje vezano za tvoje sadašnje pitanje. Da li ti je poznato da moraš napisati program na računalu i ubaciti ga pomoću određenog programa u bilo koji kontroler, koji bi koristio ( recimo Aduino uno i pripadajući displej) ?
Čačkao sam malo po netu pa sam video odprilike kako se radi. Uzecu uno plocu i displey pa cu probati sam da napravim. Ako ne budem uspeo nadam se da ćete mi pomoći. Gde mogu da se nadju neka upustva u pdf na nasem jeziku? Koji je najbolji sajt sa tutorijalima za povezivanje.? I ako se stavi gsm kontroler jel moze da mi posalje porukom kada budem trazio od mjega te parametre koje je izmerio preko sonde?
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Pomoc oko povezivanja kontrolera

Post by bob4 »

U ovom području engleski je naš jezik ( i za ponekog i ostali).....a od literature možeš u ovom trgovini dosta toga nači: http://www.infoelektronika.net/
Mitiki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 07-04-2017, 18:08

Re: Pomoc oko povezivanja kontrolera

Post by Mitiki »

bob4 wrote:U ovom području engleski je naš jezik ( i za ponekog i ostali).....a od literature možeš u ovom trgovini dosta toga nači: http://www.infoelektronika.net/
Pogledacu i nadam se da cu se snaci.Ako mi bude trebalo nesto moram se obratiti vama.Sto se tice uno ploca jel su sve iste ili na sta obratiti paznju.Koji displej preporucujete da se uzme?
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Pomoc oko povezivanja kontrolera

Post by bob4 »

Samo sa arduino uno; napajanjem; displejem (16x2 ili 20x2) i sondom imaš samo podatak na displeju. Za dalje ti treba neka wireles veza (ili ESP8266 ili ArduinoWirelessShield); ako ti je taj sklop u blizini tvog rutera.
Mitiki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 07-04-2017, 18:08

Re: Pomoc oko povezivanja kontrolera

Post by Mitiki »

bob4 wrote:Samo sa arduino uno; napajanjem; displejem (16x2 ili 20x2) i sondom imaš samo podatak na displeju. Za dalje ti treba neka wireles veza (ili ESP8266 ili ArduinoWirelessShield); ako ti je taj sklop u blizini tvog rutera.
Na to cu za pocetak direktno prikljucivati arduino.Jel bi moglao da se stavi gsm modul pa da mi salje te podatke preko sim kartice na mobilni. Nasao sam i tutorijal.Nadam se da ce raditi.To je Uno ploca. https://zmaga.com/content.php?id=4730&ref=4511
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Pomoc oko povezivanja kontrolera

Post by bob4 »

U tom tutorijalu nalazi se senzor DHT11 koji mjeri vlagu i temperaturu i šalje ju na arduino ploču koja to prikazuje na priključenom računalu.....i sve to uz navedeni softver
A sim kartica i ostalo; za to se treba malo pomučiti; ja to nisam radio :?

Na mom blogu imaš sklop sa tim senzorom sa Atmega8, displejem, relejima i program pisan u programskom jeziku Bascom
User avatar
Black
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 981
Joined: 17-12-2008, 15:44

Re: Pomoc oko povezivanja kontrolera

Post by Black »

lako se program za arduino napiše, bar do onog dijela gdje treba slat poruku. Al ni to vjerovatno nije teško. Veće je pitanje arduino + baterija. Sama ledica za power on na arduino pločici troši 15tak mA a nemoj me hvatat za riječ al mislim da čitava pločica vuče 50-70 mA... Može se to smanjit na uA ali to je već malo kompliciranije
Post Reply