Anemometar- pomoć oko programa

Rasprava o AVR mikrokontrolerima, AVR projekti i drugo vezano za AVR...

Moderators: pedja089, stojke369, trax, InTheStillOfTheNight

Post Reply
PR3P
Posts: 3
Joined: 18-03-2015, 09:46

Anemometar- pomoć oko programa

Post by PR3P »

Za završni rad sam dobio Anemometar( mjerac brzine vjetra), na moju nesereću nisam stručnjak u prgramiranju, ali imam nesto znanja koje sam prikupio na laboratorijskim vježbaba i slično. Imam sve komponente i podatke koji su mi potrebne.
Komponente:
-mikroupravljač atmel atmega16
-napajanje za mikrić
-lcd zaslon 16*2
-anemometarski sklop

U anemometarskom sklopu su ugrađena 2 reed(magnetska) senzora pa za 1 potpuni krug oko svoje osi sklop daje 2 impulsa. Moja ideja glasi ovako, spojio bih sklop na mirkoupravljać u kojem bih te impulse preracunao u okretaje i zatim okretaje pretvorio u brzinu vjetra izraženu u km/h te tu vrijednost ispisao na lcd zaslonu.
Atmega16 ima 3 timera ugrađena u sebe to su timer0(8bit), timer1(16bit) i timer2(8bit), ja bih koristio timer0 i timer2, jedna od njih bi postavio kao brojać koji bi brojao impulse sa anemometarskog sklopa, dok bi drugi brojao vrijeme u kojem su ti impulsi generirani.
A sada na glavni dio mog upita na ovom forumu, trebam pomoc kako bih uvezao djelove programa u cijeli program, znam spojiti sve komponente, znam ispisati podatke na lcd, znam pretvoriti okretaje u brzinu u km/h,ali neznam kako zapoceti program, što trebam deklarirati? kojom varijablom oznaciti impulse sa sklopa, koje portove koristiti itd...
Ako mi itko može posvetit malo vremena za pomoć bio bih jako zahvalan, ne ocekujem da mi itko napiše cijeli program ili tako nešto, ako su još neki podaci potrebni ili tako nešto mogu ih nabaviti ili ih možda imam samo ih nisam tu napisao.
LP
User avatar
Khaderah
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 967
Joined: 17-04-2012, 16:10
Location: Zagreb, Hrvatska

Re: Anemometar- pomoć oko programa

Post by Khaderah »

PR3P
Posts: 3
Joined: 18-03-2015, 09:46

Re: Anemometar- pomoć oko programa

Post by PR3P »

Hvala, ali zaboravio sam napomenut da radim u BASCOM AVR tako da mi tvoj link nije puno pomogao, nažalost u C sam još veći dibidus..
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Anemometar- pomoć oko programa

Post by bob4 »

PR3P
Posts: 3
Joined: 18-03-2015, 09:46

Re: Anemometar- pomoć oko programa

Post by PR3P »

Nisam stručnjak, ali mislim da to isto nije to jer ne prepoznajem većinu ovog koda..
Post Reply