Tv Sunny problem

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
nenza09
Posts: 7
Joined: 11-03-2021, 10:32

Tv Sunny problem

Post by nenza09 »

Pozdrav,imam neki tv Sunny SN032DLD12ATO22,koristi se na selu,i to bas slabo.
Juce kada je upaljen,nakon mjesec dana samo je blinkala crvena lampica,a kada sam slucajno otkacio kabal od zvucnika slika je dosla,ali stoji naopako.Skinuo sam IC od zvuka,vratio kabal i sada ima slika koja stoji naopakao i logicno nema zvuka.Kako da vratim sliku normalno,ovaj tv nema t-con,sta je moglo da mu se desi da odjednom okrene sliku?I da li mora biti identican IC za zvuk ili moze neki drugi?IC je ispitan van uredjaja i u spoju je.
nenza09
Posts: 7
Joined: 11-03-2021, 10:32

Re: Tv Sunny problem

Post by nenza09 »

Pozdrav,imam neki tv Sunny SN032DLD12AT022,koristi se na selu,i to bas slabo.
Juce kada je upaljen,nakon mjesec dana samo je blinkala crvena lampica,a kada sam slucajno otkacio kabal od zvucnika slika je dosla,ali stoji naopako.Skinuo sam IC od zvuka,vratio kabal i sada ima slika koja stoji naopakao i logicno nema zvuka.Kako da vratim sliku normalno,ovaj tv nema t-con,sta je moglo da mu se desi da odjednom okrene sliku?I da li mora biti identican IC za zvuk ili moze neki drugi?IC je ispitan van uredjaja i u spoju je.Ovo gore je bila nula,ne slovo o!!!
nenza09
Posts: 7
Joined: 11-03-2021, 10:32

Re: Tv Sunny problem

Post by nenza09 »

Poz ljudi,msm da sam napravio jos vecu stetu.Dao mi je lik neki kao secret menu,da potrazim miror,ili kako vec.I posto nije bilo te opcije bilo je nesto oko displeja,i isao sam na to i nestalo je slike,kada ga ukljucim nema one start poruke,ni signala,niti mozes do menija.Isto kao kad ne prikopcate panel,samo onako crno stoji.POzadinsko radi,kada mjenjam ono na source da automatski prebacuje samo ono kao da promjeni,ali nema slike,postoji li opcija na dajinskom da se resetuje tv,ili nesto na ploci da se resetuje na fabricka???
Post Reply