Solarni reflektor zamjena baterije

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
damirenda
Posts: 2
Joined: 19-10-2020, 19:11

Solarni reflektor zamjena baterije

Post by damirenda »

Srdacan pozdrav,nisam bas neki expert za elektroniku ali ako bi neko htio da pomogne bio bih zahvalan,naime imam ova dva reflektora po 90w Imagei dobro su svijetlili dok su bili dani sa vise sunca dolaskom hladniji dana i kapacitet baterije je oslabio i jedva da moze trajati par sati pri max.osvjetljenju.Interesuje me postoji li moucnost da pojacam kapacitet baterije dodavanjem jos jedne baterije ili da zamijenim kompletnu bateriju sa kvalitenijim baterijama iz laptopa recimo ili aku busilice posto mi ova kineska ne izleda bas kvalitetna zadnja opcija mi je budzenje sa nekim adapterom i zicom ali bih opet u toj soluciji da mi ostane punjenje preko panela a da se adapter recimo ukljucuje kad senzor ukljuci led lampe.Reflektori su na stubovima pa ih nisam skidao ali ima video na youtubeu kako izgledaju inside podaci o bateriji sa aliexpresa su
Voltage: 6V polycrystalline solar panel
Battery capacity: 90W: 10AH
Battery specification: 90W: 3 lithium iron phosphate battery

Luminous color: white light
Video
https://youtu.be/kGi7Y-mB_OY
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Solarni reflektor zamjena baterije

Post by pedja089 »

Problem je mali panel.
Kombinacija panela i adaptera se moze izvesti, ali od unutrasnje elektronike zavisi koliko je komplikovano...
damirenda
Posts: 2
Joined: 19-10-2020, 19:11

Re: Solarni reflektor zamjena baterije

Post by damirenda »

posto panel daje napon od 6v postoji li mogucnost da spojim adapter od recimo 6v 1Ah preko dana da puni bateriju i da se isti iskljuci na foto senzoru kad padne noc(senzor na 220v) ili da isti koristim preko noci da reflektor radi u punom rezimu zajedno sa baterijom,a da je pritome ne prepuni(mislim da ima zastitu ) ili da sve prebacim na driver za led ali opet ne znam koji da kupim za ovih navodno 90w driver od 100w otprilike je oko 35km a to mi se bas i ne isplati uz ozicenje :azdaja:
Post Reply