Popravak električnog pikada

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
AlenPeric
Posts: 1
Joined: 26-12-2019, 18:50

Popravak električnog pikada

Post by AlenPeric »

Ljudi koje poznajete elektroniku,

može mala pomoć oko popravka električnog zidnog malog pikada? Tip sa njuškala mi je očito prodao, a bez da je probao uređaj... pretpostavljam da mu je stajao negdje u nekoj špajzi i nije se uopće koristio. U čemu je problem? Sva polja super rade, osim polovice, znači 180*C nalijevo i to samo double/duplih vanjskih polja, razmontirao sam ga... unutra su dvije plastične PCB, a između njih tanki spužvasti materijal da se kontakti ne dodiruju tamo gdje ne smiju, ta dva komada plastična PCB idu u dva zasebna konektora na PCB na kojem je napajanje, upravljačke komade i sve ostalo... eh sada... malo sam gledao, ne vidim nigdje apsolutno nikakvih prekida, eventualno da na ovoj trećoj tiskanoj ploči koji lem eventualno više ne drži, ali probao sam sve zajedno micati prstima lagano lijevo-desno ako će koji kontakt uhvatiti i izgleda mi kao nešto što uopće nije moguće popraviti... može je koji tranzistor isprogramirani otišao kvragu? Pomozite ako tko zna, ako ne, budem ga sigurno reklamirao! Hvala!

P.S. ako treba slika, mogu poslikati pa okačiti nešto!

--

Nastavak:

evo videa... https://streamable.com/64h4t

- okom ne vidim fizičkih prekida u obje folije
- lemovi na konektorima mi se čine ok, pošpricao kontakt sprejem, malo ih micao, opet isto
- pokušao flat kabele okrenuti, čini mi se da ista polovica vanjskih double na radi
- znači pretpostavljam da je baš neka elektronika otišla na PCB-u hebemu...

P.S. imam multimetar ali uopće ne znam šta bi mogao s njim ispitati (izgleda mi kao uređaj koji je "peri-deri", tj. dok radi radi, dok ne radi, baci ga u smeće i kupi drugi)
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Popravak električnog pikada

Post by bob4 »

neznam ništa o tome, ali papir, olovku i instrument u ruke i nacrtati shemu (nekakva matrica je u pitanju) .....nakon toga možeš simulirati žicom direktno na konektoru svaku tipku da provjeriš rad elektronike.
Post Reply