Beko mikrovalna

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
RayToral
Posts: 11
Joined: 12-10-2017, 00:20

Beko mikrovalna

Post by RayToral »

Cao momci,imam mikrovalnu Beko,standardna obicna,placena oko 50tak eura,analogna je nema nikakve digitalne na sebi.Danas sam htjeo da ugrijem komad hljeba da napravim sendvic i kada sam je upalio iz nje je pocelo da sjeva,varnici,to jos nikada nisam vidio.Nasao sam na par foruma da je moguce da je magnetron ispravan ali da provjerim iznutra da li je onaj komad papira,liskun,kako li se vec zove citav.Medjutim on je sav izgorio na jednom mjestu,kao i dio unutrasnjosti.Unutrasnjost sam ismirglao,prefarbao bijelim auto lakom,ali nisam nasao zamjenski liskun.E sada me zanima da li postoji neka alternativa za njega,da li moram traziti identican i dali ce sve biti u redu kada i njega nadjem i sve vratim na svoje mjesto.Hvala momci.
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Beko mikrovalna

Post by bob4 »

Samo si ga trebao okrenuti; da taj izgoreni dio bude na drugom mjestu....i sve radi. Ako si ga bacio, onda pravac otpad (ti, po papirić ili mikrovalka )
RayToral
Posts: 11
Joined: 12-10-2017, 00:20

Re: Beko mikrovalna

Post by RayToral »

Nisam ga bacio,oprobar cu tako,hvala puno.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Beko mikrovalna

Post by nano »

Samo dobro ocisti taj liskun,nema veze i ako napravis malu rupicu na njemu,samo da je cist bez masnoce i tih izgorenih dijelova.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply