PHILIPS DVD PLAYER

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Sony123
Posts: 15
Joined: 17-12-2014, 20:56

PHILIPS DVD PLAYER

Post by Sony123 »

MODEL : DVP720SA

Pozdrav,
Danas mi je najedamput prestao raditi dvd player,kada ga upalim na displayu pise samo disc (vidljivo na slici) kao uobicajeno kada ga upalim (ali sada treba puno duze da se uopce sto prikaze na displayu) ali dalje ne ide, cd niti ne pokusava da ucita a tv player uopce ne prepozna.
Posto sam zavrsio elektro smjer i imam neke osnove sam ga otvorio ali nema vidljivog kvara odnosno da bi se vidjelo da je nesto izgorilo ili da bi bio kakav kondenzator napuhnut. Tipke također ne reagiraju i cd ne da izvaditi kao ni ugasiti više kada ga upalim, tako da ga moram ištekati iz struje. Izmjerio sam izlazne napone po shemi (dolje na sliki) pa bih vas molio ako ima tko kakva iskustva sa time da mi kaze otprilike u cemu je stvar i gdje traziti. Unaprijed zahvaljujem.

SHEMA : https://www.manualslib.com/download/105 ... 720sa.html

IZMJERENI NAPONI: (KADA JE PLAYER BIO UPALJEN)
Image

!!! NAPONI KAKVI BI TREBALI BITI SU NA 11. STRANICI OD SHEME !!!

Image

Image
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: PHILIPS DVD PLAYER

Post by Kukinjos »

Dvije su stvari moguće:
1. Instrument ti je totalno u defektu, pokazuje prevelike napone
2. Napajanje DVD-a je u komi

Zašto sam posumnjao na instrument? Zato što se tim napajanjima obično napon smanji kad su pokvarena, međutim postoji i ova mogućnost, tj. da naponi narastu, a glavni kontroler ipak nešto radi i pokazuje suvislu informaciju na displeju. To naravno nije nikako dobro za elektroniku, je si li možda primijetio da se grije neki čip? Zbog povećanih napona je to vrlo moguće pa ga nemoj predugo držat upaljenog.

Ajmo bit optimisti, pa pokušati riješit problem napajanja. Najprije pogledaj shemu napajanja na str. 40, u pravilu ja bih prvo s ESR metrom ispitao elektrolite, bez obzira na njihov umjetnički dojam, pa bih nastavio dalje, posebice bih bez razmišljanja zamijenio C301 (470uF/35V) i C307 (100uF/16V).

Zatim , po sredini nacrta imaš trimer VR301, probaj ga okretati i vidi mijenja li se napon između pinova 6 i 7 (5,1V) na konektoru CN202. Ako je taj trimer u prekidu, onda će se napajanje tako ponašati, napon će otići na max. koji to napajanje može dati.

Slijedeći je optokapler PC101, a zatim IC301 (TL431), njih provjeri tako što ćeš ih zamijeniti.

Za sada mislim da je dovoljno. Javi rezultate.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
Sony123
Posts: 15
Joined: 17-12-2014, 20:56

Re: PHILIPS DVD PLAYER

Post by Sony123 »

Provjerio sam instrument i ispostavilo se da je bila baterija kriva, odn bila je skoro prazna.
Nisam nista ono isprobavao jos za sad posto su sada druagacija mjerenja pa prvo cu prvo objaviti ta i onda tek ici nesto raditi ako ni ta nisu dobra.

Nova mjerenja: (Kada sam sada mjerio je CN202 konektor bio izstekan iz ploce)

Image
Sony123
Posts: 15
Joined: 17-12-2014, 20:56

Re: PHILIPS DVD PLAYER

Post by Sony123 »

Image
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: PHILIPS DVD PLAYER

Post by Kukinjos »

Ajde izmjeri napone na AV BOARD-u, konektor 1301 ili na modulu SD6.1 PL 6CH, konektor 1104, svejedno.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
Post Reply